Lauka dienas “Latvijā netradicionālu pākšaugu sugu un šķirņu audzēšana”

content_beans-4785_640APP “Agroresursu un ekonomikas institūts” Priekuļu pētniecības centrs aicina uz lauka dienām “Latvijā netradicionālu pākšaugu sugu un šķirņu audzēšana”.

Lauka dienas “Latvijā selekcionēto kviešu, auzu, miežu šķirņu integrētās audzēšanas demonstrējums dažādos Latvijas reģionos

64782704Agroresursu un ekonomikas institūta Stendes pētniecības centrs aicina uz lauka dienām “Latvijā selekcionēto kviešu, auzu, miežu šķirņu integrētās audzēšanas demonstrējums dažādos Latvijas reģionos”.

 

Tiek izmaksāts valsts atbalsts par lietavās cietušajiem sējumiem un stādījumiem

janogas-vasara-darzs-44455274Tiek veikta 4,4 miljonu eiro atbalsta izmaksāšana laukaugu un dārzkopības produkcijas audzētājiem, kuri nesaņēma kompensācijas par pagājušā gada rudenī plūdos un lietavās cietušajām platībām. Par vienu vasarāju ha tiks izmaksāti 8,20 eiro, bet par vienu ha dārzeņu, kartupeļu, augļu un ogu – 50,8 eiro.

Sausuma radīto postījumu dēļ ES fondu finansējuma saņēmējiem un projektu realizētājiem nepiemēros soda sankcijas

495474990Zemkopības ministrija ir saņēmusi informāciju no lauksaimniekiem par pārmērīgo ilgstošā sausuma ietekmi un to, ka ir nepieciešams izsludināt ārkārtējo situāciju lauksaimniecībā.

Sausuma radīto postījumu dēļ ES fondu finansējuma saņēmējiem un projektu realizētājiem nepiemēros soda sankcijas

IMG_8475Trešdien, 20. jūnijā, Zemkopības ministrija informēs Krīzes vadības padomi par saņemto informāciju no Kuldīgas un Ventspils pašvaldībām, kā arī no lauksaimniekiem par saistībā ar pārmērīgo ilgstošo sausumu ir nepieciešams izsludināt ārkārtējo situāciju lauksaimniecībā.

Valsts SIA “Sertifikācijas un testēšanas centrs” aicina pieteikties pieredzes apmaiņas braucienam uz Ukrainu

ukraineValsts SIA “Sertifikācijas un testēšanas centrs” sadarbībā ar Valsts institūciju “L. Pogorilova vārdā nosaukto Ukrainas zinātniski pētniecisko institūtu” rīko mācību un pieredzes braucienu uz Ukrainu, lai klātienē iepazītu Institūta izstrādātās tehnoloģijas un metodes augkopības jomā, kā arī atsevišķā saimniecībā iepazītos ar  lopkopības produkcijas ražošanas tehnoloģijām.

UAB “Agrolitpa” aicina uz semināru par veiksmīgiem agronomiskajiem risinājumiem bioloģiskajās saimniecībās

IMG_5303UAB “Agrolitpa” aicina apmeklēt semināru “Veiksmīgi un pareizi agronomiskie risinājumi bioloģiskajās saimniecībās”. Seminārs notiks šī gada 28. jūnijā viesu namā “Zaļā Sala” (Rēzeknes novads, Griškānu pagasts, Litavnieki).

Lauka dienas “Veiksmīgi un pareizi agronomiskie risinājumi bioloģiskajās saimniecībās”

potatoesSIA “Latgales lauksaimniecības zinātnes centrs” aicina uz lauka dienām “Veiksmīgi un pareizi agronomiskie risinājumi bioloģiskajās saimniecībās”. Lauka dienas tiek rīkotas LAP 2014.-2020. apakšpasākuma “Atbalsts demonstrējumu pasākumiem un informācijas pasākumiem” LAD Līguma nr. LAD240118/P3 un LAD240118/P4.

Norises vieta: Viesu nams “Zaļā sala”, Rēzeknes novads, Grišānu pagasts, Litavnieki; Norises laiks: 2018. gada 28. jūnijs.

LAD ir uzsācis maksājumus lauksaimniekiem par pārraudzībā esošām piena šķirņu slaucamajām govīm

Dairy-Cow-CalfLAD ir uzsācis maksājumus lauksaimniekiem par pārraudzībā esošām piena šķirņu slaucamajām govīm. Kopējais atbalsta apmērs 2018. gadā ir 7 milj. EUR.

Plāno uzlabot dzīvnieku aizsardzības kontroles kārtību

šaroleOtrdien, 5. jūnijā, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos grozījumus Dzīvnieku aizsardzības likumā, kas nosaka administratīvo atbildību dzīvnieku aizsardzības un labturības jomā un iestāžu kompetenci sodu piemērošanā.