Bioloģiskā pārtika: strauji pieaugoša loma pasaules ēdienkartē

RL2B3997Bioloģiskās pārtikas tirgus piedzīvojis kārtējo izaugsmes lēcienu, globāli sasniedzot gandrīz 97 miljardus eiro. Nozīmīgākās tendences statusu joprojām notur augu izcelsmes produkti.

BIOLOĢISKĀS LAUKSAIMNIECĪBAS UZŅĒMUMU SERTIFIKĀCIJA, TEHNIKAS VĒRTĒŠANA UN RISKU APDROŠINĀŠANA

Zalas lapinas STCSIA “SERTIFIKĀCIJAS UN TESTĒŠANAS CENTRS” sadarbībā ar kompāniju EURORISK SIA turpina “zaļās lapiņas” semināru ciklu Latvijas pilsētās.
Pirmā tikšanās 19.februārī, Rēzeknē, Dārzu ielā 7a, plkst. 10:00-14:00

Vairāk informācijas ŠEIT

Latvijas Dabas fonds aicina lauksaimniekus pieteikties projektam par agromežsaimniecību

Crepuscular_rays_in_the_woods_of_Kasterlee,_BelgiumLatvijas Dabas fonds aicina pieteikties lauksaimniekus un zemes īpašniekus, kas ir ieinteresēti agromežsaimniecībā un vēlētos piedalīties Latvijas Dabas fonda vadītā un Eiropas Komisijas līdzfinansētā projektā agromežsaimniecības prakses ieviešanai Latvijā.

Mācības “Kvalitātes sistēmu ieviešana aitu audzēšanas saimniecībās”

715x715_47f7dba97f356010c5af0dad8202223cLatvijas aitu audzētāju asociācija, pasākuma “Zināšanu pārneses un informācijas pasākumi” apakšpasākuma “Profesionālās izglītības un prasmju apguves pasākumi” ietvaros, 23.-24. janvārī rīko divu dienu mācības “Kvalitātes sistēmu ieviešana aitu audzēšanas saimniecībās”.
Mācības notiks Vidzēmē, saimniecībā 3D development (“Lazdas”, Ērgļu pagasts, Ērgļu novads) un Zaubes kautuvē (“Sidrabi”, Zaubes pagasts, Amatas novads).

Seminārs: HETEROGĒNAS LAUKAUGU POPULĀCIJAS

barley-984297_6402020. gada 13. februārī Rīgā norisināsies APP “Agroresursu un ekonomikas institūts” sadarbībā ar biedrību “Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija” organizēts seminārs “HETEROGĒNAS LAUKAUGU POPULĀCIJAS – pētījumu rezultāti, pirmā audzēšanas pieredze un gaidāmās izmaiņas likumdošanā”.

LBLA aicina apmeklēt mācības Alsungā “Slaucamo govju ēdināšana un barības devu optimizācija bioloģiskajās saimniecībās”

plakāts_Gerdas_BIO - Copy2020. gada 30. un 31. janvārī notiks biedrības „Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija” rīkotās 2 dienu mācības „Bioloģiskā lopkopība”. Mācību kursa apakštemats „Slaucamo govju ēdināšana un barības devu optimizācija bioloģiskajās saimniecībās”. Lektores – Latvijas Lauksaimniecības universitātes Lauksaimniecības fakultātes Dzīvnieku zinātņu institūta lektore, SI „Vides kvalitāte” inspektore Elita Aplociņa un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Lopkopības nodaļas vadītāja Silvija Dreijere.

Mācību norises vieta: Zemnieku saimniecība “Gerdas”, Kliņģi, Alsungas pagasts, Alsungas novads (ja izmantojat waze, ievadiet tajā Kliņģi).

Latvijas Zemnieku federācija aicina mazos lauku uzņēmējus uz mācībām “Saimniekošanas iespējas mazajās saimniecībās – darbības attīstība, dažādošana, paaudžu maiņas nodrošināšana, uz tirgu vērstas produkcijas ražošana”

IMG_7244 - CopyBiedrība “Latvijas Zemnieku federācija”, pasākuma “Zināšanu pārneses un informācijas pasākumi” apakšpasākuma “Profesionālās izglītības un prasmju apguves pasākumi” ietvaros, 2020.gada 15.-16.janvārī organizē mācības „Saimniekošanas iespējas mazajās saimniecībās – darbības attīstība, dažādošana, paaudžu maiņas nodrošināšana, uz tirgu vērstas produkcijas ražošana”. Mācību norises vieta: Viesu nams “Mazsālijas”, Snēpeles pagasts, Kuldīgas novads, LV – 3328. Mācību norises laiks: 2020.gada 15.-16.janvāris no plkst.10:00 līdz 17:00.

Biedrības „Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija” atskats uz 2019. gadu

RL2B4000 - CopyGADA LEPNUMS

Lepojamies ar mūsu biedriem ZS „Ragāres”, kas šogad kļuva par laureātiem Latvijas nozīmīgākajā lauksaimniecības nozares konkursā „Sējējs 2019” nominācijā „Bioloģiskā lauku saimniecība”. SIA „Krogzeme” un ZS „Siliņi” šajā nominācijā saņēma veicināšanas balvas, savukārt AS „Tukuma piens” tika sveikti ar veicināšanas balvu nominācijā „Gada uzņēmums pārtikas ražošanā”, LPKS „Viļāni” ar veicināšanas balvu nominācijā „Gada veiksmīgākā kopdarbība”. Mums ir gandarījums par atzinīgi novērtētajām bioloģiskajām saimniecībām un pārstrādes uzņēmumiem un prieks par ikvienu jauno entuziastu, kas izvēlas saimniekot dabai un cilvēkam draudzīgi, bagātinot bioloģiskās pārtikas sortimentu ar jauniem produktiem.

STC aicina uz 160 stundu kursu “Bioloģiskā lauksaimniecība”

RL2B4396 - CopySIA “Sertifikācijas un testēšanas centrs” pateicas visiem interesentiem par lielo atsaucību un mācību kursa augsto novērtējumu. Jūsu pozitīvais vērtējums veicina  turpināt attīstīt un piedāvāt bioloģiskās lauksaimniecības 160 stundu  programmu arī turpmāk!

 

LLU Mūžizglītības centrs aicina uz Eiropas Savienības finansētu 160 stundu kursu “Bioloģiskā lauksaimniecība”

11Bioloģiskās lauksaimniecības kurss ir lieliska iespēja spert pirmos soļus bioloģiskās lauksaimniecības izzināšanā, tāpēc LLU Mūžizglītības centrs aicina uz Eiropas Savienības finansētu 160 stundu kursu “Bioloģiskā lauksaimniecība”, kurā apgūt bioloģiskās saimniekošanas pamatus pielietojot teorētisko un praktisko nodarbību ciklus profesionālu, praktizējošu pasniedzēju vadībā izmantojot praktizējošu saimniecību bāzi praktisko iemaņu apgūšanai. Mācības tiek realizētas Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam pasākuma “Zināšanu pārneses un informācijas pasākumi” apakšpasākuma “Profesionālās izglītība un prasmju apguves pasākumi” ietvaros” (LAD Līguma nr. LAD131118/P44)