Informatīvais seminārs “ES un valsts likumdošanas izmaiņas bioloģiskajām saimniecībām”

gardener-in-red-boots-with-spade-in-garden-165944978-5b2048e2ff1b780037e6c407SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” Krāslavas nodaļa 26. martā aicina uz informatīvo semināru “ES un Valsts likumdošanas izmaiņas bioloģiskajām saimniecībām”. Norises vieta: Krāslavas Kultūras nams, Rīgas iela 26, Krāslava.

27. martā Talsos Kurzemes lauksaimnieki un lauku iedzīvotāji aicināti uz konferenci “Stipri reģioni, stipra valsts!”

IMG_8518Zemkopības ministrija (ZM) un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) aicina Kurzemes lauksaimniekus, uzņēmējus un iedzīvotājus apmeklēt konferenci “Stipri reģioni, stipra valsts!” Konference notiks 27. martā, trešdienā, Talsu tautas namā Lielajā ielā 19/21. Konferences sākums plkst. 11:00.

Jaunā lauksaimniecības politika – laba augsne bioloģiskās lauksaimniecības attīstībai

IMG_0437 «Lai mēs spētu no senčiem saņemto vides kvalitāti nodrošināt šodien un nodot nākamajām paaudzēm, nepieciešami veiksmīgi bioloģiskās produkcijas ražotāji, kas strādā ne tikai mazajā Latvijas tirgū, bet skatās arī uz Eiropas un globālo tirgu,» tā biedrības Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija (LBLA) rīkotajā konferencē «Kopējā lauksaimniecības politika pēc 2020. gada» 14. martā uzsvēra zemkopības ministrs Kaspars Gerhards.

Biedrības “Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija” biedru kopsapulce 2019

KOPSPAULCE2019Šī gada 14. martā Berģu kultūras namā notiks biedrības „Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija” (LBLA) ikgadējā biedru kopsapulce. Sapulces pirmajā daļā konference „Kopējā lauksaimniecības politika pēc 2020. gada”, savukārt pēc tās atskatīsimies uz paveikto 2018. gadā un iepazīstināsim ar darbības plānu 2019. gadam.

Jauna iespēja lauksaimniecības dzīvnieku, sējumu un augu apdrošināšanai

Rye_1600-1240x696Valdība otrdien, 5. martā, apstiprinājusi Zemkopības ministrijas sagatavotos noteikumus par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu ražas, dzīvnieku un augu apdrošināšanai.

Apstiprināti noteikumi par valsts atbalstu lauksaimniecībai 2019. gadam

agriculture-economyValdība otrdien, 5. martā, apstiprinājusi Zemkopības ministrijas sagatavotos noteikumus par valsts atbalstu lauksaimniecībai 2019. gadam.

Aicinām uz LBLA informatīvo semināru Durbē

imagesTurpinot biedrības “Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija” ikgadējo pavasara informatīvo semināru tradīciju, aicinām uz semināru 5. aprīli Durbes kultūras namā,  Skolas ielā 5, Durbē.

Semināra sākums plkst. 10:00, ierašanās no plkst. 9:30.

AREI aicina uz semināru “Pavasara aktualitātes lauksaimniecībā”

spring-young-leaves-2404083_960_720Agroresursu un ekonomikas institūts (AREI)  2019. gada 8. martā Stendes pētniecības centrā aicina uz semināru “Pavasara aktualitātes lauksaimniecībā”.

Noteikta jaunu saistību uzņemšana lauku attīstības platību maksājumiem

IMG_5437Valdība otrdien, 12. februārī, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotās izmaiņas kārtībā, kādā tiek piešķirts valsts un ES atbalsts vides, klimata un lauku ainavas uzlabošanai 2014.-2020. gada plānošanas periodā.

Sākas traktortehnikas valsts tehnisko apskašu sezona

IMG_5435Ar 2019.gada martu Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra (turpmāk-VTUA) atklāj lauksaimniecības sezonas sākumu, t.i., dosies maksimāli tuvu traktortehnikas atrašanās vietai veikt valsts tehnisko apskati.

Lai piedalītos ceļu satiksmē, t.sk., arī pirms pavasara darbu uzsākšanas, traktortehnika un tās piekabes jāsagatavo un jāuzrāda ikgadējai tehniskajai apskatei. Apskates laikā vadītājam jābūt līdzi derīgai atbilstošas kategorijas traktortehnikas vadītāja apliecībai, tehnikas reģistrācijas apliecībai un jābūt derīgai OCTA polisei. Tāpat, atgādinām, ka par VTUA sniegtajiem pakalpojumiem varēs samaksāt TIKAI ar bezskaidras naudas maksājumu.