“Purmalu” Līksmas mācība – jāstrādā siltām rokām

PurmalasŠajā 200 kilometrus no Rīgas attālajā lauku sētā ierasties bez kameras rokās ir grēks – dabas dzīvīgums ir sajūtams fiziski, pāri pagalmam krustu šķērsu šaudās kustoņi un smejoši bērni, dīķī peras putni. Zem lielās liepas uzklāts galds ar Purmalu labumiem, dārzi izravēti un govis apmīļotas. Virtuvē ir karsti kā peklē, tur cepas Purmalu garšīgā biezpienmaize, pīrāgi un lauku maize.

Lauka diena “Slimību un kaitēkļu prognozēšana ābeļu dārzos – lēmuma atbalsta sistēmu priekšrocības augļkopjiem”

abeleLLU Augu aizsardzības zinātniskais institūts “Agrihorts” aicina uz lauak dienu “Slimību un kaitēkļu prognozēšana ābeļu dārzos – lēmuma atbalsta sistēmu priekšrocības augļkopjiem” šī gada 22. augustā Rēzeknes novada, Gaigalavas pagasta ZS “Sīļusala”.

Lauka diena “Slimību un kaitēkļu prognozēšana ābeļu dārzos – lēmuma atbalsta sistēmu priekšrocības augļkopjiem”

apples-on-treeLLU Augu aizsardzības zinātniskais institūts “Agrihorts” aicina uz lauak dienu “Slimību un kaitēkļu prognozēšana ābeļu dārzos – lēmuma atbalsta sistēmu priekšrocības augļkopjiem” šī gada 20. augustā Kocēnu novada, Dikļu pagasta ZS “Rīvēni”.

Atklāta vēstule Zemkopības ministram par Lauku atbalsta dienesta vadības maiņu

8577581e02fd4f0699760da090db3792Pēdējo desmit gadu laikā, kopš Lauku atbalsta dienestu (LAD) vada Anna Vītola – Helviga, Lauku atbalsta dienests no represīvas iestādes ir kļuvis par konsultatīvu, mūsdienīgu, un uz sadarbību vērstu iestādi, pretstatā daudzām citām valsts iestādēm. LAD ir teicami nodrošinājis Zemkopības ministrijas sagatavotās likumdošanas vienkāršu un pārredzamu ieviešanu, kas regulāri tiek kontrolēta un auditēta no ES uzraugošajām institūcijām. LAD ir viena no retajām Latvijas iestādēm, kura ir krietnu soli priekšā pārējo Eiropas Savienības dalībvalstu institūcijām. Ārvalstu partneri no LAD mācās un aizgūst labākos pārvaldes piemērus.

Lauka diena “Slimību un kaitēkļu ierobežošana bioloģiskajos ābeļu dārzos”

abolu bildesLLU Augu aizsardzības zinātniskais institūts “Agrihorts” aicina uz lauak dienu “Slimību un kaitēkļu ierobežošana bioloģiskajos ābeļu dārzos” šī gada 15. augustā Limbažu novada, Katvaru pagasta ZS “Reķi”.

Lauka diena “Slimību un kaitēkļu ierobežošana bioloģiskajos ābeļu dārzos”

abolitisLLU Augu aizsardzības zinātniskais institūts “Agrihorts” aicina uz lauka dienu “Slimību un kaitēkļu ierobežošana bioloģiskajos ābeļu dārzos” šī gada 8. augustā Vecumnieku novada, Skaistkalnes pagasta SIA “Pienjāņi”.

Lauka diena “Fitosanitārie paņēmieni kaitīgo organismu savairošanās novēršanai ābeļu dārzos”

abelesLLU Augu aizsardzības zinātniskais institūts “Agrihorts” aicina uz lauka dienu “Fitosanitārie paņēmieni kaitīgo organismu savairošanās novēršanai ābeļu dārzos” šī gada 13. augustā Talsu novada, Vandzenes pagasta SIA “Malum”.

Pēc karjeras bankā izveido bioloģisko dravu

Forstmane_2Daiga un Jānis Forstmaņi lauku mieru un bišu sanēšanu iemainījuši pret līdzšinējo darba dzīvi galvaspilsētā. Bites, tējas, rudzi, jēri, zosis – jaunie bioloģiskie saimnieki dara daudz, bet tā, lai nepazaudētu prieku, ko sniedz dzīve laukos un strādāšana savā saimniecībā.

Aicinām uz mācībām „Slaucamo govju ēdināšana un barības devu optimizācija bioloģiskajās saimniecībās”

IMG_56052019. gada 24. un 25. jūlijā notiks biedrības „Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija” rīkotās 2 dienu mācības „Bioloģiskā lopkopība”. Mācību kursa apakštemats „Slaucamo govju ēdināšana un barības devu optimizācija bioloģiskajās saimniecībās”. Lektores – Latvijas Lauksaimniecības universitātes Lauksaimniecības fakultātes Dzīvnieku zinātņu institūta lektore, SI „Vides kvalitāte” inspektore Elita Aplociņa un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Lopkopības nodaļas vadītāja Silvija Dreijere.

Aicinām uz mācībām „Bioloģisko dārzeņu audzēšana un virzība tirgū”

Sipoli2019. gada 25. un 26. jūlijā notiks biedrības „Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija” rīkotās 2 dienu mācības “Bioloģiskā dārzeņkopība”. Mācību kursa apakštemats „Bioloģisko dārzeņu audzēšana un virzība tirgū”. Lektores – APP “Dārzkopības institūts” vadošā pētniece Līga Lepse un SIA “Latvijas Lauku konsultācijas un izglītības centrs” projektu vadītāja Lāsma Ozola.