Solidaritātes fonda finansējumu ieguldīs valsts nozīmes meliorācijas sistēmu un valsts ceļu atjaunošanā

IMG_5869Zemkopības ministrija ir sagatavojusi informatīvo ziņojumu par finansiālo palīdzību Latvijai no ES Solidaritātes fonda, ar ko valdība iepazinās otrdien, 11. decembrī.

STC mācību centrs aicina uz kursiem „BIOLOĢISKAJĀ LAUKSAIMNIECĪBĀ”

IMG_9711Profesionālās pilnveides izglītības 160 stundu kurss sniedz zināšanu bāzi par bioloģiskās lauksaimniecības saimniekošanas pamatprincipiem. Kursā tiks izmantotas dažādas mācību metodes – 50% teorētiskās un 50% praktiskās apmācības izbraukumos uz bioloģiskām saimniecībām. Sekmīgi pabeidzot kursu klausītājs saņems apliecību par profesionālās pilnveides izglītību.

Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome aicina lauksaimniekus pieteikties mācībām par kooperāciju

galas liellopiLauksaimniecības organizāciju sadarbības padome (LOSP) aicina lauksaimniekus pieteikties mācību kursam “Kooperācija kā biznesa attīstības iespēja lopkopības nozarē (t.sk.,veiksmīgas kooperācijas pamats – kooperatīva biedru efektivitāte un atbildīga līdzdalība, mārketings kooperācijā, sabiedrības viedokļa veidošana un komunikācija)”.

Aicinām bioloģiskos lauksaimniekus piedalīties tiešsaistes APTAUJĀ

LiveseedLai novērtētu Jūsu pieredzi un viedokli par bioloģisko sēklu / stādu  materiāla  audzēšanu un izmantošanu, kā arī par augu selekciju bioloģiskajai lauksaimniecībai, Agroresursu un ekonomikas institūts aicina bioloģiskos lauksaimniekus piedalīties tiešsaistes APTAUJĀ.

191 miljons eiro lauksaimniecības pārtikas produktu noieta veicināšanai Eiropas Savienībā un ārpus tās robežām

574bec79130000d6053830912019. gada ES lauksaimniecības pārtikas produktu noieta veicināšanas programmās galvenā uzmanība tiks pievērsta tirgiem, kuri atrodas ārpus ES un kuriem ir lielākais izaugsmes potenciāls.

Piedalies aptaujā “Sniedz atbildi par iespējām lauku teritorijas attīstībai!”

jautajumiLai novērtētu sabiedrības iesaisti vietējās teritorijas attīstības procesos un noskaidrotu informētību par to, kas ir vietējā iniciatīva un LEADER pieeja, Valsts Lauku tīkla (VLT) Sekretariāts aicina lauku teritoriju un mazo pilsētu iedzīvotājus piedalīties aptaujā.

Zaļo ideju konkurss jauniešiem “Mana zaļā ideja Latvijas divsimtgades pirmajam gadam!”

green expo konkurss ievadsStarptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība “BT 1″ sadarbībā ar interneta portālu “Mammām un tētiem”, Radio “Naba”, biedrību “Zero Waste Latvija”, apvienību “Pilsēta cilvēkiem” rīko konkursu, lai atrastu tās zaļās idejas, kuras var ieviest konkrētos novados vai pilsētu apkaimēs, veicinot zaļo jeb pārmaiņu ekonomiku Latvijā.

Veiktas izmaiņas veterinārajās prasībās mājputnu un zaķveidīgo gaļas apritei nelielā daudzumā

IMG_8695Valdība pirmdien, 5. novembrī, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par veterinārajām prasībām mājputnu un zaķveidīgo gaļas apritei nelielā daudzumā.

136 miljoni – lauksaimnieki platību maksājumos oktobrī saņēmuši rekordlielu atbalstu

KIRBIS_ (453)Līdz 2018.gada oktobra beigām Lauku atbalsta dienests platību maksājumos izmaksājis vairāk nekā 136 miljonus eiro. Vienotā platību maksājuma avansus saņēmuši vairāk nekā 40 tūkstoši klientu, kopējā izmaksātā summa ir nepilni 79 miljoni eiro. Maksājumus apgabaliem, kuros ir dabīgi vai citi specifiski ierobežojumi, saņēmuši 34 tūkstoši klientu, kopējā izmaksātā summa ir 41 miljons eiro, aktīvi turpinās arī atbalsta bioloģiskajiem lauksaimniekiem izmaksa – saimnieki saņēmuši jau 17 miljonus eiro.

LBLA aicina bioloģiskos lauksaimniekus uz tikšanos Rudzātos

rudens3Lai informētu bioloģiskos zemniekus par aktualitātēm bioloģiskajā lauksaimniecībā, uzklausītu un rastu atbildes uz lauksaimnieku jautājumiem, biedrība “Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija” (LBLA) šī gada 12. novembrī plkst. 10:00 aicina bioloģiskos lauksaimniekus un citus interesentus uz tikšanos ar LBLA vadītāju Gustavu Norkārkli.