26. maijā seminārs “Sapropelis un tā dauzdveidīgās izmantošanas iespējas lauksaimniecībā”

Šī gada 26. maijā LLU sadarbībā ar LOSP, SIA “Ogres Piens”, Stādu audzētāju biedrību, biedrību “Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija”, Agroresursu un ekonomikas institūtu, SIA “Ainava GG” aicina uz semināru “Sapropelis un tā dauzdveidīgās izmantošanas iespējas lauksaimniecībā”.

Teorētiskā daļa notiks Ciemupes tautas namā, savukārt praktiskā daļa saimniecībā “Ogres piens”, kurā plānots sniegt informāciju par projekta ietvarā veiktiem izmēģinājumiem piena lopkopības saimniecībā.
Projekts paredz arī izmēģinājumus divos papildus virzienos: cāļu piebarošanā un datu analīzē, kā arī bioloģiskā sapropeļa mēslojuma izstrāde.

Semināra DARBA KĀRTĪBA pieejama ŠEIT!

Lai pieteiktos semināram, raksti ziņu uz e-pastu [email protected] līdz 23. maijam, norādot dalībnieka vārdu, uzvārdu.

Īsumā par projektu:

Projekta partneri: Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Agroresursu un ekonomikas institūts, SIA “Ainava GG”, SIA “Ogres Piens”, SIA “Dagdas aita”, SIA “Stādu audzētava “Dimzas””, LOSP, biedrība “Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija”, Stādu Audzētāju Biedrība.

Ar ES ELFLA Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.–2020. gadam atbalstu kopš 2018. gada tiek realizēts projekts “Inovatīvas dehidratācijas tehnoloģijas pielietojuma izpēte sapropeļa ieguvē, uz sapropeļa bāzes veidotu produktu izmantošanas iespējas augkopībā un lopkopībā”.

Pateicoties sapropeļa īpašībām, to var izmantot lauksaimniecībā kā augsnes ielabotāju – organisko mēslojumu un kā vitamīnu-minerālo barības piedevu dzīvniekiem.

Comments are closed.