Aicina uz zaļā dzīvesveida festivālu GreenFest ‘19

plakatsDomā zaļi, rīkojies viedi, dzīvo veselīgi – ar šādu aicinājumu jau otro gadu Zaļās Villas kvartāla biedrība un liela domubiedru komanda, kas apvienojušies šim projektam, aicina 19. un 20.oktobrī apmeklēt „GreenFest ’19”. Pasākuma galvenā ideja ir pievērst siguldiešu un apkārtnes iedzīvotāju uzmanību ekoloģijas un vides tēmām Siguldā, Gaujas nacionālajā parkā (GNP) un Latvijā un pasaulē kopumā, kā arī veicināt ikviena cilvēka interesi un iesaisti zaļa un ilgtspējīiga dzīvesveida praktizēšanai ikdienā. Šī gada GreenFest galvenais mērķis ir rosināt publisku diskusiju, lai GNP teritorijā nākotnē atļautu saimniekot tikai pēc dabai draudzīgām, bioloģiskām saimniekošanas metodēm.


„Ar GreenFest aktivitātēm vēlamies gan izglītot, gan rādīt labās prakses piemērus un veidot izpratni par to, cik svarīgi ir ievērot zaļu dzīvesveidu ne tikai, lai celtu savas dzīves kvalitāti, bet arī, lai pasargātu apkārtējo vidi un īpaši – mūsu kopējās mājas – Gaujas nacionālo parku. Pasākuma ideja saskan ar Zaļās Villas kvartāla vērtībām – zaļa domāšana, ilgtspējīga uzņēmējdarbība un inovācijas, kā arī dzīves svinēšana, turklāt, tā atgādina arī par Siguldas un visa GNP svarīgākajām vērtībām un mērķiem” pauž Zaļās Villas kvartāla izveidotājs un saimnieks Andris Strapcāns.
Ikviens interesents tiek aicināts uz ekspertu un nozares līderu diskusijām un lekcijām par biovidi, zaļu pilsētvidi un velokultūru, bezatkritumu jeb zero-waste dzīvesveidu, cilvēkam un videi draudzīgu medicīnu, vērtīgu un veselīgu ēdienu, bioloģiskām saimniekošanas metodēm mazdārziņos. Diskusiju panelī par GNP ilgtspējīgu attīstību un nākotnes perspektīvām piedalīsies GNP pilsētu vadība, jomas eksperti un uzņēmēji.
Kvartāla teritorijā pasākumā laikā darbosies veselīgu ēdienu bufetes, bioloģisku un dabīgu produktu tirdziņš, īpaši izceļot GNP atrodošās bioloģiskās saimniecības, jo festivālā iecerēts prezentēt GNP teritorijas bio saimniecību karti ar šo saimniecību aprakstiem. Apmeklētājiem būs iespēja ņemt dalību vides darbnīcās, notiks jogas un biodejas nodarbības, izstādes. Katra GreenFest ’19 diena noslēgsies ar prieku un laimi vairojošu izklaidi – 19.oktobrī plkst. 19.30 notiks ekstātiskās dejas ar zaļo kokteiļu bāru. Savukārt, 20.oktobrī plkst. 17.00 apmeklētājus koncertā priecēs jaunie mūziķi Rūdolfs Daņiļēvičs un Teodors Kerimovs, bet plkst. 18.00 postfolkloras grupas Daba San uzstāšanās.
Pilna GreenFest ’19 programma pieejama Zaļās Villas kvartāla Facebook lapā.

Sekojiet mums arī Instagram: Zaļās Villas kvartāls.

 
Papildu informācija:
Andris Strapcāns,
Zaļās Villas kvartāls
K.Valdemāra 3, Sigulda
T: 29175155
E: [email protected]

Comments are closed.