Aicinām uz Kartupeļu dienu 22.09.2012.

Lai piesaistītu sabiedrības uzmanību veselīgas pārtikas lietošanai uzturā un iepazīstinātu ar bioloģiski audzētu kartupeļu priekšrocībām, dažādību un to izmantošanas iespējām, sestdien, 22.septembrī no 10:00 līdz 14:00 Berga bazāra zemnieku tirdziņā notiks KARTUPEĻU DIENA, uz kuru tiek aicināti visi rīdzinieki un pilsētas viesi!

Tās ietvaros tirdziņa apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar dažādām Latvijā un Igaunijā veidotām bioloģiskajai lauksaimniecībai piemērotām kartupeļu šķirnēm, kā arī konsultēties ar šķirņu selekcionāriem un speciālistiem no Valsts Priekuļu laukaugu selekcijas institūta; degustēt dažādas kartupeļu šķirnes, sajust to atšķirības un uzzināt par to īpašībām; iepazīties ar kartupeļu cietes ražošanas procesu, izmēģināt cieti iegūt pašiem, kā arī degustēt no Alojas bioloģiskās kartupeļu cietes pagatavotus gardumus – ķīseli un cepumus.

Pasākuma laikā tiks organizētas dažādas aktivitātes bērniem, konkursi un balvas gan maziem, gan lieliem. Tāpat par izdevīgi cenu tiks piedāvāti kartupeļi un bioloģiskajā kartupeļu ciete. Būs arī tradicionālie Berga bazāra zemnieku tirdziņa labumi!

Kartupeļu dienu organizē Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības projekta “Baltic Organic Potato for the World Markets” partneri – biedrības “Kartupeļu audzētāju un pārstrādātāju savienība” un “Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija”, Valsts Priekuļu laukaugu selekcijas institūts, kā arī SIA “Aloja Starkelsen” – vienīgais uzņēmums Baltijā, kas ražo kartupeļu cieti no bioloģiski audzētiem kartupeļiem un jau kļuvis par otro lielāko bioloģiskās cietes ražotāju pasaulē.

Pasākums tiek rīkots Eiropas sadarbības dienas ietvaros, kas visā Eiropā tiek atzīmēta nedēļas garumā no 17. līdz 23.septembrim, parādot pārrobežu sadarbības ieguvumus. Vairāk info: http://www.ecday.eu

 

                 

Comments are closed.