Apbalvoti Zemkopības ministrijas konkursa “Sējējs 2022” laureāti

Piektdien, 16. septembrī, apbalvošanas ceremonijā kultūras centrā “Ulbrokas pērle” pasludināti Zemkopības ministrijas konkursa “Sējējs 2022” laureāti un veicināšanas balvu ieguvēji. Šogad konkursa “Sējējs” laureātus sveica un balvas piešķīra deviņās konkursa nominācijās, kā arī tika pasniegta balva “Par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā”.

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards: “Lauki un lauksaimniecība latvietim ir ne tikai iztikas un uzņēmējdarbības avots, bet arī latviskās identitātes un piederības apliecinājums savai zemei. Šodien godinām lauksaimniecības gada balvas “Sējējs 2022” laureātus – Latvijas lauksaimniecības nozares patriotus. Izcilus profesionāļus, kuru degsme un smagais darbs apliecina Latvijas cilvēku spēku, savas zemes mīlestību un atbildību par to, ko darām, lai dzīvotu labākā Latvijā. Paldies laureātiem par nozīmīgo devumu Latvijas lauksaimniecības nozares stiprināšanā! Jūs esat piemērs mums visiem, kā ar savu darbu varam veidot Latviju stiprāku!”

Konkursa “Sējējs 2022” laureāti un veicināšanas balvu ieguvēji

Balva “Par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā” – Dr.agr. Daina Kairiša un SIA “Mežacīruļi” īpašnieks Juris Cīrulis.

Gada lauku saimniecība” – laureāts ZS “Baļļas”, Kuldīgas novads, veicināšanas balva – SIA “Zaļpļavnieki”, Tukuma novads un SIA “Zirgaudzētava Kocēni”, Valmieras novads.

“Gada uzņēmums pārtikas ražošanā” – laureāts SIA “Dimdiņi”, Gulbenes novads, veicināšanas balva – SIA “Keefa”, Bauskas novads un SIA “Abavas dārzi”, Tukuma novads.

“Ģimene lauku sētā” – laureāts ZS “Klajumi”, Krāslavas novads, veicināšanas balva – SIA “Lizagro”, Valmieras novads un ZS “Igaunīši”, Alūksnes novads.

“Jaunais veiksmīgais zemnieks” – laureāts Gatis Atmats, SIA “Atmati”, Ogres novads, veicināšanas balva – Rainers Viniarskis, ZS “Boļi”, Jelgavas novads un Ieva Zariņa, ZS “Dūkuļi”, Ventspils novads.

“Gada veiksmīgākā kopdarbība” – laureāts KS “Latvijas liellops”, Bauskas novads, veicināšanas balva – LPKS “Piena loģistika”, Valmiera un veicināšanas balva – LPKS “Piena loģistika”, Valmiera.

“Bioloģiskā lauku saimniecība” – laureāts SIA “Pienjāņi”, Bauskas novads, veicināšanas balva – ZS “Lejas Suces”, Cēsu novads un SIA “IRGK Serviss”, Preiļu novads.

“Gada LEADER projekts vietējā rīcības grupā” – laureāts SIA “Rasa Botanicals”, Līvānu novads, un biedrība “Preiļu rajona partnerība”, veicināšanas balva – IK “Dabas gardumi”, Mārupes novads, un biedrība “Pierīgas partnerība” un SIA “Jums garšos”, Dienvidkurzemes novads, un biedrība “Liepājas rajona partnerība”.

“Rītdienas Sējējs – mazpulka dalībnieks” – laureāts Vendija Volosovska, Daugmales mazpulks “Dzirkstelīte”, mazpulka vadītājas Zinaida Matisone un Zane Miķelsone, veicināšanas balva – Elīna Ķilda, Jaunpils – Viesatu mazpulks, mazpulka vadītāja Līga Bierande un Ričards Grasis, Aizupes mazpulks “Aizupes Ekopēdiņas”, mazpulka vadītāja Dace Hercberga.

“Zinātne praksē un inovācijas” – laureāts Dr.agr. Ilze Grāvīte, zinātniskais darbs “Jaunu plūmju šķirņu un inovatīvu audzēšanas tehnoloģiju izstrāde un ieviešana ražošanā”, veicināšanas balva – Dr.agr. Arta Kronberga, par ieguldīto zinātnisko darbu Latvijas sējas kaņepju audzēšanas un pārstrādes attīstībā un Dr.agr. Sarmīte Rancāne, promocijas darbs “Augu barības elementu reciklācijas iespējas enerģētisko zālaugu plantācijās”.

Šogad konkurss “Sējējs” notika 29. reizi. Konkursa laureāti saņēma Gada balvu “Sējējs” (bronzas statuju), diplomu un naudas balvu. Apbalvoti arī veicināšanas balvu saņēmēji. Konkursa “Sējējs” apbalvojumu pasniegšana kļuvusi par Latvijas labāko lauksaimnieku nozīmīgāko godināšanas pasākumu, bet laureāta nosaukums “Sējējs” – par priekšzīmīga darba apliecinājuma zīmi. Plašāka informācija par konkursu pieejama tīmekļvietnē www.sejejs.lv.

Avots: Zemkopības ministrija

Comments are closed.