Atvērtās Dienas Laukos – 14. maijā 102 saimniecības aicina apmeklētājus

BaudiLaukus2014Ārpilsētas brīvdienu sezona ir sākusies! „Lauku ceļotāja” rīkotā akcija #atvertasdienaslaukos vienlaikus noritēs 102 lauku saimniecībās, visos Latvijas novados, un apmeklētāji tiek gaidīti visas dienas garumā uz ekskursijām, degustācijām, piedzīvojumiem un pārsteigumiem.

Šogad akcija #‎atvertasdienaslaukos‬ piedāvā daudzveidīgu programmu ikviena interesei. Daudzas saimniecības aicina uz interaktīvām programmām ar iespēju līdzdarboties gan bērniem, gan pieaugušajiem. Ieskats tēmās:
•    Vairākās lielsaimniecībās varēs ne tikai gūt pieredzi, kā efektīvi un mūdienīgi saimniekot, bet arī brīnīties par gluži vai “kosmiskām” tehnoloģijām. 14. maijā ikvieu laipni uzņems Z/s “Mežacīruļi”, Z/s “Vilciņi-1”, Lauku saimniecība “Kurzemnieki”, SIA “Sutru ogu dārzs”, SIA “Mazburkas”, Z/s Adzelvieši. Apmeklētājus laipni gaidīs arī ZS “Vilciņi – 1”, kur notiks saimniecības apskate, radošās darbnīcas, erudīcijas stafetes, vietējo lauku labumu degustācijas, izjādes ar zirgiem un izbraucieni ar traktoriem.
•    Akcijas ‬ ietvaros būs iespēja uzzināt alus brūvēšanas noslēpumus, ielūkoties alus darītavās un, protams, nogaršot alu! Akcijas dienā pie sevis ciemos aicina 3 alus darītavas – Bauskas alus, Valmiermuižas alus un mājbrūvētājs Dainis Rakstiņš, kas “Kolnasētās” Balvu novadā brūvē īstu Latgales alu.
•    Tiem, kas vēlas uzzināt, kā tiek cepta maize un piedalīties maizes cepšanā, akcijas dienā jādodas uz lauku sētu “Caunītes” Ozolnieku novadā, maizes ceptuvi “Lāči” Babītes novadā vai uz viesu māju “Rudzupuķes” Daugavpils novadā, jo tieši šajās vietās varēs cept un baudīt pašceptu maizīti.
•    Vairāki amatnieki piedāvā vērot vai gūt pirmās prasmes kādā vērtīgā amatā. Varēs veidot “māla brīnumus” pie podnieka Jura Krompāna, “Saules ceplī” un “Keramikas darbnīcā svētē”, iepazīt vienkoču trauku un abru izgatavošanas procesu, pašam izgatavot rotu vai atslēgu piekariņu dabas rotu darbnīcā Vienkoču parkā. Būs arī skalu grozu pīšanas demonstrējumi “Amatniekos” un akmeņkaļa darba demonstrējumi radošajā darbnīcā “Ezeriņi”. Pats varēs izgatavot perkusīvo mūzikas instrumentu “lietus koku” Lejas Varicēnu senajā amatu mājā vai piedalīties sveču liešanas darbnīcās biedrībā “7 balles”.
•    Saimniecībās būs apskatāmi ~ 29 dažādi savvaļas un mājdzīvnieki: zirgi, govis, brieži, kazas, aitas, truši, ēzeļi, jenoti, murkšķi, vāveres, poniji, strausi, baloži, vistas, mandarīnpīles, zosis, tītari, pīles, fazāni, pāvi un citi. Būs dažādi gardumi, kā kazas piena saldējums vai strausu olu omlete. Un zirgu izjādes.

Kā plānot apmeklējumus?

Apmeklējumus iepriekš jāpiesaka saimniekiem. Plašāka informācija, visu akcijas dalībnieku kontakti, piedāvājumu apraksti un akcijas karte atrodami ŠEIT.

Pirms akcijas, 7. maijā akcijas rīkotājs “Lauku ceļotājs” būs sastopams arī Kalnciema ielas tirdziņā, kur ikviens varēs bez maksas saņemt drukātas Atvērto Dienu akcijas kartes. Citās dienās karte pieejama “Lauku ceļotājs” birojā. Sekojiet „Lauku ceļotājs” Facebook un Twitter kontos, lai uzzinātu par interesantākajiem piedāvajumiem un akcijas jaunumiem #atvertasdienaslaukos.

Tiekamies Latvijas laukos!

Asnāte Ziemele, LLTA „Lauku ceļotājs” prezidente

 

Akcija organizēta ar Zemkopības ministrijas finansiālu atbalstu un sadarbībā ar AS “Latvijas valsts meži”

Comments are closed.