Augu aizsardzības uzlabošana bioloģisko augļu ražošanā

abolsAugu aizsardzība pret kaitēkļiem un slimībām ir liela problēma bioloģisko augļu audzētājiem, jo augļi ir ļoti viegli ievainojama produkcija. Daudzi bioloģiskie lauksaimnieki Eiropā ir vietēji pielāgojuši savu praksi un paņēmienus, lai sekmīgi risinātu bioloģiskās lauksaimniecības aizsardzības problēmu. Tomēr šīs vērtīgās praktiskās zināšanas bieži paliek vietējā līmenī, nevis tiek dalītas ar augļu audzētājiem citos reģionos, kuri saskaras ar tām pašām problēmām. BIOFRUITNET projekta mērķis ir savienot bioloģisko augļu nozares praktiķus visā Eiropā un padarīt šīs veiksmīgās augu aizsardzības metodes pieejamas visiem.

Pirmais projekta solis ir iegūt aktuālu priekšstatu par to, ar kādiem izaicinājumiem bioloģisko augļu audzētāji Eiropā patiesībā saskaras, kā arī par stratēģijām, kuras viņi izmanto šo problēmu risināšanai. Tāpēc BIOFRUITNET partneri ir izveidojuši tiešsaistes anketu, kas adresēta tehniskajiem konsultantiem un augļkopjiem. Mērķis ir uzzināt par pašreizējām vajadzībām un zināšanu trūkumiem attiecībā uz kauleņu, sēkleņu un citrusaugļiem, kā arī paraugpraksi, kā arī noskaidrot, kādā veidā lauksaimnieki labprātāk piekļūtu tehniskai informācijai par šādiem jautājumiem.

Anketēšanas rezultāti ļaus mums noteikt, kādas zināšanas un informācija un kur ir vajadzīga. Tie būs pamats dažādu komunikācijas formātu, piemēram, video, podkāstu un e-apmācības kursu, izveidošanai, kuriem jābūt gan informatīviem, gan viegli saprotamiem. Šos formātus būs jāizplata visā Eiropā, izmantojot tīklus, konsultāciju dienestus un akadēmiskās skolas.

Mēs aicinām augļkopības konsultantus, praktiķus, kā arī atlasītos pētniekus no 20 Eiropas mērķa valstīm aizpildīt šo anketu un ieteikt prakses kombinācijas vietējā kontekstā līdz 2020. gada 30. septembrim.

Lai iegūtu papildinformāciju par projekta aktivitātēm un gaidāmajiem rezultātiem, apmeklējiet projekta vietni vai sazinieties ar:

Sekojiet BIOFRUITNET aktivitātēm:

Facebook: https://m.facebook.com/Biofruitnet/
Twitter: https://twitter.com/Biofruitnet
Linkedin: https://www.linkedin.com/showcase/Biofruitnet/
Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=aundigin8w4

 

Par BIOFRUITNET

Projekta mērķis ir stiprināt Eiropas bioloģisko augļu ražošanas konkurētspēju, apkopojot un sintezējot esošās praktiskās un zinātniskās zināšanas par bioloģisko augļkopību, lai tās plaši izplatītu ES valstīs, izmantojot tādus vienkāršus formātus kā e-mācības, podkāstus, video un īsus rakstus. Bez tam uzmanība tiek pievērsta bioloģisko augļu audzēšanas izveidoto tīklu stiprināšanai un saikņu izveidošanai starp tiem, lai izveidotu spēcīgus bioloģisko augļu ražotāju un ieinteresēto pušu tīklus ar labu informācijas plūsmu. Projektu koordinē starptautiskā lauksaimnieku asociācija Naturland, un tas tiek veikts sadarbībā ar 15 partnerorganizācijām, kas kopumā pārstāv 12 valstis.

Comments are closed.