Banka Citadele sadarbībā ar LAD ievieš vienkāršotu “Atbalsta kredītu zemniekiem”

IMG_5441Ir lietas, kas jādara. Jāpārsēj lauki. Jāpērk sēkla, minerālmēsli un dīzelis. Salūzusī tehnika jālabo. Lopi jābaro. Ganāmpulki jāatjauno. Tehnika jāpērk. Nerunāsim par vēja, saules, lietus un kaitēkļu radītajiem postījumiem, ēku remontu un būvēšanu.

 

Banka Citadele lauksaimniecības uzņēmumiem izstrādājusi jaunu atbalsta produktu – “Atbalsta kredītu zemniekiem”. Tas viegli un ātri pieejams katram lauksaimniekam, kurš sadarbojas ar Lauku atbalsta dienestu (LAD).  “Atbalsta kredīts zemniekiem” atšķiras no lauksaimniekiem pieejamajiem citiem Citadeles kredītiem ar to, ka tiek izsniegts bez īpašuma ieķīlāšanas un tiek noformēts paātrinātā kārtībā.  Kredīta summas ir robežās no 1 000 līdz 20 000 eiro, izsniegšanas termiņš ir apmēram piecas darba dienas no dokumentu iesniegšanas. Šim kredītam ir vienkāršoti izvērtēšanas kritēriji – galvenais kritērijs, pēc kura banka vadās kredīta izsniegšanā, ir no LAD saņemtie platību maksājumi. Kredīta limits ir līdz 70% apmērā no iepriekšējos divos gados saņemtajiem vidējiem ikgadējiem vienotajiem platības maksājumiem. Tas nozīmē, ka šo kredīta veidu var izmantot tie lauksaimnieki, kuru īpašumā ir vismaz 25 hektāri lauksaimniecības zemes. Procentu likme ir no 14% gadā un kredīts tiek piešķirts uz vienu gadu, taču ar pagarināšanas iespējām.

“Esmu gandarīts, ka Citadele ir izstrādājusi speciālu piedāvājumu Latvijas lauksaimniekiem, jo līdz šim zemniekiem kredītu saņemšana Latvijas komercbankās nereti bija apgrūtināta. Citadeles jaunais produkts ir apliecinājums mūsu Lauku atbalsta dienesta un komercbankas veiksmīgai sadarbībai, no kā ieguvēji būs Latvijas lauksaimnieki. Bankas piedāvājums varētu būt interesants mazajām un vidējām zemnieku saimniecībām un lauku uzņēmumiem. Un tas ir ļoti svarīgi, jo tieši mazās un vidējās saimniecības un lauku uzņēmēji Latvijas reģionos nodrošina sociālekonomisko aktivitāti un apdzīvotību,” uzsver zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

“Šo kredītu esam maksimāli vienkāršojuši, lai tas būtu viegli pieejams un ātrs. Atbalsta kredīta pamata uzdevums ir zemniekiem sniegt palīdzību brīdī, kad pēkšņi radusies vajadzība pēc papildu investīcijām, kas var arī nebūt finansiāli apjomīgas, bet – zemniekam būtiskas. Ne vienmēr zemniekiem ir iespēja un vēlme ieķīlāt īpašumu, tāpēc ātrs un vienkāršs kredīts ir mūsu atbilde dažādās situācijās, kad naudu vajag ātri. Piemēram, gatavojoties jaunajai lauksaimniecības sezonai nepieciešams iepirkt sēklu, minerālmēslus, degvielu, labot tehniku. Arī ikdiena saistās ar izdevumiem, barības iegādi lopiem,  tehnikas iegādi, dabas radīto postījumu novēršanu, ganāmpulku atjaunošanu, ēku remontu un būvi un algu izmaksu,” skaidro bankas Citadele Mazo un vidējo uzņēmumu apkalpošanas daļas vadītāja Ieva Vērzemniece.

“Kredīts līdz 20 000 eiro ir patiesi noderīgs, jo maziem lauksaimniekiem ir būtiski saņemt kredītu apgrozāmajiem līdzekļiem. Visvairāk šāds atbalsts ir nepieciešams pirms sējas, kad jāiegādājas sēklas un minerālmēsli. Kredīts var palīdzēt uzlabot mazo lauksaimnieku dzīvotspēju. Domāju, ka arī atvieglotie nosacījumi kredīta iegūšanai ir patiesi pozitīvs solis no bankas puses,” LAD direktores vietnieks Ģirts Krūmiņš.

Kredītam var pieteikties visās Citadeles filiālēs Latvijā 20 pilsētās, kā arī Rīgā bankas Citadele galvenajā ēkā – Republikas laukumā 2a. Pieteikumā Atbalsta kredīta saņemšanai lauksaimniekam bankā jāiesniedz pieteikums un informācija par iepriekšējos divos gados saņemtajiem vienotajiem platību maksājumiem  un pašlaik deklarētajām platībām. Kredīts pieejams jebkuras juridiskās formas lauksaimniecības uzņēmumiem – zemnieku saimniecībām, sabiedrībām ar ierobežotu atbildību (SIA), individuālajiem komersantiem vai akciju sabiedrībām jebkuriem mērķiem, kas var rasties saimniekojot.

Biznesa klientu segmentā mazo un vidējo uzņēmumu un lauksaimnieku kreditēšana ir bankas Citadele prioritāte. Līdz ar bankas īpašnieku maiņu 2015. gadā Latvijas lauksaimniekiem piešķirto kredītu summa ir gandrīz trīskāršojusies. Par 61% ir palielinājies arī piešķirto kredītu skaits. 2015. gadā Citadele banka Latvijā lauksaimniekiem piešķīra 140 kredītus 22,9 miljonu eiro apjomā. Tas ir par 192% vairāk nekā 2014. gadā, kad lauksaimniekiem tika piešķirti 87 kredīti par summu 7,8 miljoni eiro. Palielinājušās ir arī kredītos lauksaimniekiem piešķirtās summas. Vidējā šāda kredīta summa 2015. gadā bija 163 000 eiro, kas ir par 81% vairāk nekā 2014. gadā, kad tā bija 90 000 eiro. 2015. gadā pieaudzis arī lauksaimniekiem izsniegtā finansējums tehnikas iegādei izmantojot līzingu – no 3,8 miljoniem eiro 2014. gadā līdz 7,5 miljoniem eiro 2015. gadā.

 

Par banku Citadele

Citadele ir viena no lielākajām bankām Latvijā pēc klientu skaita. Citadeles vīzija ir kļūt par labāko finanšu pakalpojumu sniedzēju Baltijas valstīs privātpersonām un mazajiem un vidējiem uzņēmumiem. Citadeles grupa tiek pārvaldīta no Latvijas, un tās meitasuzņēmumi un filiāles darbojas Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Šveicē. Citadele nodrošina norēķinus un karšu maksājumus, aizdevumus, noguldījumu, ieguldījumu, aktīvu pārvaldes, un līzinga pakalpojumus, kā arī virkni ekskluzīvu un unikālu produktu. Citadele ir American Express® sadarbības partneris Latvijā un Lietuvā. Citadeles norēķinu karte ar e-talona funkciju ir vienīgā maksājumu karte, kas ļauj klientiem norēķināties par braucieniem Rīgas sabiedriskajā transportā. 

 Citadeles akcionāri ir starptautiska un daudznacionāla investoru grupa ar pieredzi banku sektorā visā pasaulē. Lielākais akcionārs ir Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB), kuras īpašumā ir 25% mīnus viena akcija, savukārt pārējie 75% plus viena akcija pieder grupai starptautisku investoru, kurus pārstāv investīciju kompānija “Ripplewood Advisors LLC”. Plašāka informācija: www.citadele.lv.

 

Papildu informācija:
Āris Dreimanis
Bankas Citadele Komunikācijas daļas vadītājs 
Tālr. 26124824
E-pasts: [email protected]

Comments are closed.