Biedrības „Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija” atskats uz 2018. gadu

IMG_8847GADA LEPNUMS
Esam pagodināti, ka Latvijas simtgades pasākumā „Lauki ienāk pilsētā”, kas norisinājās 8. septembrī 11. novembra krastmalā, Rīgā, tieši mums tika uzticēts gods atspoguļot bioloģisko lauksaimniecību Latvijas laika griežos.  Priecājamies, ka ar mūsu biedru, lauksaimnieku un pārstrādes uzņēmumu, atbalstu spējām visas saulainās rudens dienas garumā būt interesanti, krāsaini, saistoši kā bērniem, tā pieaugušajiem.  2018. gadā visvairāk lepojamies par mūsu biedriem – gan par tiem, kas nesavtīgi atbalsta biedrības aktivitātes, gan tiem, kas nerimstoši turpina attīstīt savas saimniecības vai pārstrādes uzņēmumus, veicinot bioloģiskās lauksaimniecības attīstību Latvijā.

GADA IZAICINĀJUMS

Izaicinājums ikvienam no mums – būt gataviem ieviest izmaiņas savās ikdienišķajās darbībās, nebaidīties no pārmaiņām. Klimatologi sola, ka Latvijā jārēķinās ar pieaugošiem klimata ekstrēmiem. Katra nākamā vasara būs citādāka. Vai nākamā būs drēgna vai karsta un saulaina, rādīs laiks, taču lauksaimniekiem jāmācās pielāgoties, daudziem jāapgūst spēja nečīkstēt!

Pareizus lēmumus spēj pieņemt gudra sabiedrība, un tieši tāpēc Latvijas jaunajā simtgadē jāturpina darbs pie sabiedrības izglītošanas. Kā zināms, sabiedrība ar savām pārtikas izvēlēm spēj ietekmēt gan klimata pārmaiņas un piesārņojumu, gan bioloģisko daudzveidību. Bioloģiskā pārtika ikdienas uzturā – tā ir pareizā izvēle, lai tiktu samazināts vides piesārņojums no pesticīdiem un minerālmēsliem.

GADA AKTUALITĀTE

Šī gada 22. martā notikušajā biedru kopsapulcē jau ceturto reizi pēc kārtas par biedrības „Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija” (LBLA) vadītāju tika ievēlēts Gustavs Norkārklis. Tika apstiprināti jaunie LBLA valdes un padomes sastāvi, kuros darbojas arī daži jauni bioloģiskie lauksaimnieki.

Kā vienu no būtiskākajām aktualitātēm lauksaimniecībā jāmin Eiropas Komisijas jūnija sākumā pieņemtie tiesību aktu priekšlikumi par Kopējo lauksaimniecības politiku pēc 2020. gada, uz kuriem balstīties turpmākā lauksaimniecības nākotne Eiropā.

LBLA ar katru gadu turpina augt biedru skaita ziņā. Tāpat cenšamies apgūt dažādu projektu sniegtās iespējas vai arī iesaistīties tajos kā uzticami sadarbības partneri.

 

Jaunajā gadā un jaunajā simtgadē vēlam būt veseliem, gudriem savās izvēlēs, aktīviem un drosmīgiem stāties pretī pārmaiņām! Lai laimīgs un bioloģisks Jaunais gads!

Comments are closed.