Arī bioloģiskajiem graudaudzētājiem šogad ļoti labas ražas

graudaudzetajiJāņem vērā tas, ka kulšanas darbi ir tikko sākušies, taču raža solās būt tiešām laba. Īpaši šogad padevušies ziemāji.

„Ziemas kviešus jau paspējām nokult. Vidēji ieguvām mazliet vairāk kā 3 tonnas no hektāra, kas priekš bioloģiskās lauksaimniecības ir tiešām augsts rādītājs”, saka Lija Jokste, graudaudzētāja no Limbažu puses. „Par rudziem neko konkrētu vēl nevar teikt, taču kopumā ziemāji šogad padevušies dievīgi. Tagad tikai jāgaida, kad lauki nedaudz nožūs, lai var turpināt kulšanas darbus”.

Līdzīgās domās ir Ainārs Spridzēns, SIA „Laucienes zemes” īpašnieks: „Varētu teikt, ka lauki šogad pat pārāk smuki izskatās. Tritikāle šogad padevusies labāk kā nekad- iekūlām vidēji 4 t no hektāra, vietām bija pat 6 t/ha.

Arī vasarāji padevušies lieliski. Ja nekas slikts nenotiks, pupām un lupīnām gaidāma dubulta raža, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem. Vienīgās bažas ar vasarāju sējumu kulšanu rada šogad īpaši vareni saaugusī āboliņa pasēja. No vienas puses, nākamajam gadam sanāks ļoti labs zaļmēslojums, no otras- tas tomēr var traucēt kulšanai”.

Kaut arī ražas, salīdzinot ar citiem gadiem, tiešām gaidāmas izcilas, graudaudzētājus uztrauc biežais lietus. Lielā mitruma dēļ var sākt zust graudu kvalitāte. „Tiklīdz būs pirmā normālā diena, iesim druvā”, saka Ilmārs Baunis, SIA „Lejasķērzēni īpašnieks. „Mūsu pusē katru dienu līst. Tik slapjas vasaras beigas pēdējo reizi pirms gadiem 18 bija.

Manam kaimiņam, konvencionālajam graudaudzētājam, labība jau sagūlusies veldrē. Manējā gan vismaz pagaidām izskatās ļoti labi,” saka Ilmārs. „Īpašs prieks šogad par auzām-tās padevušās fantastiski”.

Comments are closed.