Bioloģiskās lauksaimniecības konferences fokusā – izaicinājumi, kas saistīti ar zināšanām, vidi un ekonomiku

Trešdien, 29. martā, kultūras centrā «Berģi» norisināsies konference «Bioloģiskā lauksaimniecība – zināšanas, vide, ekonomika». Konferenci atklājot, bioloģiskos lauksaimniekus uzrunās Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas (LBLA) valdes priekšsēdētājs Gustavs Norkārklis un zemkopības ministrs Didzis Šmits. Konference notiks LBLA biedru 2023. gada kopsapulces ietvaros.

Konferencē nozares eksperti iepazīstinās ar savu redzējumu par zināšanu pieejamību bioloģiskajā lauksaimniecībā, vides aizsardzības aspektiem un ekonomisko izaugsmi.

Pasaules Dabas fonda direktors Jānis Rozītis stāstīs par pārtikas atbildīgas ražošanas nozīmi vides saglabāšanā. Zinātnes devumu bioloģiskajā lauksaimniecībā apskatīs Agroresursu un ekonomikas institūta vadītāja Ineta Stabulniece. Par bioloģiskās lauksaimniecības nākotnes izaicinājumiem un perspektīvu runās Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis, kā arī Enno Ence, uzņēmuma «Milzu!» izveidotājs un Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju padomes institūta pārtikas virziena padomes (EIT Food) loceklis. Savukārt ar turpmāko atbalstu bioloģiskajai lauksaimniecībai konferences dalībniekus iepazīstinās Lauku atbalsta dienesta direktors Ģirts Krūmiņš.

«Bioloģiskā lauksaimniecība ir lauksaimniecības pamats, uz kura, ņemot vērā pārtikas ražošanas ietekmi uz vidi un sabiedrību, būtu jābalstās visai pārtikas ražošanas sistēmai Latvijā, Eiropā un pasaulē. Lauksaimniekiem pieejamas kvalitatīvas zināšanas, vides respektēšana un saimniekošanas ekonomiskie apsvērumi ir būtiski faktori bioloģiskās nozares attīstībā. Šie temati būs konferences fokusā, jo Latvijā šajā jomā vēl daudz darāmā,» norāda LBLA valdes priekšsēdētājs Gustavs Norkārklis.

Kā ziņots, Eiropas «Zaļā kursa» stratēģija «No lauka līdz galdam» paredz, ka 2030. gadā Eiropas Savienībā 25% lauksaimniecības zemes tiks apsaimniekota bioloģiski. Pašlaik Latvijā darbojas gandrīz 4500 sertificētu bioloģiskās lauksaimniecības operatoru. Bioloģiski apsaimniekotās zemes platība sasniegusi 315 tūkstošus hektāru, kas ir 16% no kopējās lauksaimniecības zemes mūsu valstī. Pēc bioloģiski apsaimniekotās zemes platības īpatsvara no kopējās lauksaimniecības zemes platības Latvija pasaulē ieņem 11. vietu, Eiropā esam astotie. Savukārt bioloģiski apsaimniekoto hektāru skaita ziņā Latvija ierindojas 30. vietā pasaulē un 18. vietā Eiropā.

LBLA ir profesionāla bioloģiskās lauksaimniecības organizācija, dibināta 1995. gadā. LBLA apvieno bioloģiskās lauksaimniecības produktu ražotājus, pārstrādātājus, tirgotājus un bioloģiskās kustības atbalstītājus.

Konference «Bioloģiskā lauksaimniecība – zināšanas, vide, ekonomika» norisināsies 29. martā kultūras centrā «Berģi», Brīvības gatvē 455, Rīgā. Dalībnieku reģistrācija pasākuma dienā no pulksten 10:00, konferences sākums pulksten 11:00. Aicinām elektroniski pieteikties konferences apmeklējumam vai, neskaidrību gadījumā rakstot uz e-pastu [email protected].

Plašāka informācija: Raivis Bahšteins, biedrības «Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija» lauksaimniecības politikas eksperts Tālr. 29495001, e-pasts [email protected]

Comments are closed.