Bioloģiskās lauksaimniecības kongress – lēmuma par bioloģiskās lauksaimniecības nākotni priekšvakarā

IFOAM-banner_9eoc_rgb_transparent_637x177

Rīga, 2015.gada 9.jūnijs. – Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā Rīgā no 10. līdz 12.jūnijam notiks 9. Eiropas Bioloģiskās lauksaimniecības kongress. Tajā runās par Latvijas bioloģiskās lauksaimniecības attīstību topošā ES bioloģiskās lauksaimniecības regulējuma perspektīvā un jaunām iespējām bioloģiskās lauksaimniecības attīstībai, iesākoties jaunajam daudzgadu finanšu plānošanas periodam 2014-2020 un reformētajai KLP.

Kongress notiek laikā, kad ES iestādes un dalībvalstis intensīvi strādā pie jaunās Eiropas regulas par bioloģisko lauksaimniecību. ES lauksaimniecības ministri bioloģiskās lauksaimniecības regulas priekšlikumu apsprieda neformālās sanāksmes laikā jūnijā, savukārt 16.jūnija padomes laikā – tikai dažas dienas pēc Eiropas Bioloģiskās lauksaimniecības kongresa – ministri mēģinās vienoties par vispārēju pieeju šai dokumentācijai.

Bioloģiskās lauksaimniecības regulas priekšlikuma mērķis ir uzlabot tiesību normas bioloģiskajā ražošanā, novēršot šķēršļus sektora tālākai attīstībai, garantējot uzņēmēju godīgu konkurenci un vairojot patērētāju uzticēšanos bioloģiskajiem produktiem

Bioloģiskās lauksaimniecības kongress pulcēs Eiropas Komisijas, dalībvalstu ministriju, ES zinātnisko iestāžu, kontroles iestāžu, sabiedrisko organizāciju, kā arī bioloģiskās lauksaimniecības attīstībā ieinteresēto lobiju pārstāvjus.

Tūlīt pēc kongresa atklāšanas 11.jūnijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) plkst. 10.30 notiks preses konference. Tajā piedalīsies Latvijas Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, Eiropas Parlamenta loceklis un likumdošanas priekšlikuma referents par jauno bioloģiskās lauksaimniecības regulu Martins Hauslings (Martin Häusling), Starptautiskās bioloģiskās lauksaimniecības kustību Apvienības (IFOAM) prezidents Kristofers Stoups (Christopher Stopes) un biedrības “Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija” prezidents Gustavs Nokārklis.

Amatpersonas informēs presi medijus par svarīgām norisēm, kas saistītas ar jauno Eiropas regulu par bioloģisko lauksaimniecību. Atgādinām, ka Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) var iekļūt, tikai uzrādot derīgu akreditācijas karti.

Mediju programma pieejama Latvijas prezidentūras  mājaslapā.

Vairāk par kongresu varat uzzināt 9. Eiropas Bioloģiskās lauksaimniecības kongresa mājaslapā.

Kongresa tiešraidei 11.jūnijā varēsit sekot līdzi Latvijas prezidentūras mājaslapā, kā arī 9.Eiropas Bioloģiskās lauksaimniecības kongresa mājaslapā.

 

Mediju kontaktiem:
Kristīne Rīna, ministra biroja vadītāja
Mob. tālrunis: +371 26547332
Tālrunis: +371 67027665
E-pasts: [email protected]

Rūta Rudzīte, sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: +371 67027498
E-pasts: [email protected]

Comments are closed.