“Ģenētiski modificēti augi un pārtika – Eiropas nākotne vai posts?” 10.decembrī Rīgā.

Cien., lasītāj!

Aicinām Jūs uz starptautisko konferenci “Ģenētiski modificēti augi un pārtika – Eiropas nākotne vai posts?”, kas notiks š. g. 10.decembrī Rīgā.

Konferenci rīko biedrība “Zemes draugi” sadarbībā ar Vides ministriju, Francijas un Austrijas vēstniecībām un Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā. Tās mērķis ir sniegt vispusīgus argumentus par riskiem cilvēka veselībai un apkārtējai videi, kas saistīti ar ģenētiski modificētu augu audzēšanu un izmantošanu pārtikā, un veicināt diskusiju par nepieciešamību veidot Latvijas lauksaimniecības nākotni brīvu no ģenētiski modificētiem organismiem.
Ieskatu jaunākajos zinātniskos atklājumos par ģenētiski modificētu augu ietekmi uz cilvēku veselību sniegs Francijas Neatkarīgā ģenētiskās inženierijas informācijas un pētniecības centra zinātniskās padomes prezidents, Caen Universitātes molekulārās bioloģijas profesors Gilles-Eric Seralini. Latvijas un Eiropas Komisijas nostāju ĢMO jautājumos ieskicēs pārstāvji no Eiropas Komisijas Veselības un patērētāju aizsardzības ģenerāldirektorāta un Latvijas Vides ministrijas. Pārstāvji no Austrijas Veselības un Zemkopības ministrijām sniegs pamatojumu, kāpēc Austrija ir izvēlējusies stingru pozīciju pret ģenētiski modificētu augu audzēšanu tās teritorijā. Par brīvs no ĢMO iniciatīvām Latvijā un Lielbritānijā stāstīs biedrības “Zemesdraugi” pārstāvis un viens no “Brīvs no ĢMO” kustība Velsā dibinātājiem Gerald Miles.
Konferencē aicināti piedalīties pārstāvji no valsts un pašvaldību institūcijām, vides, lauksaimniecības un patērētāju tiesību organizācijām, kā arī visi citi interesenti.

Konferencē tiks nodrošināts tulkojums latviešu valodā.

Plašāka informācija un reģistrācija pieejama biedrības “Zemes draugi” mājas lapā www.zemesdraugi.lv.

Papildus informācija: Lāsma Ozola, biedrība “Zemes draugi”, e-pasts [email protected], tālr. nr. 29664981. ielūgums un konferences programma.
Uz tikšanos konferencē!
Ar cieņu,
Lāsma Ozola
biedrība “Zemes draugi”
tālr. nr. 29664981

Comments are closed.