Gustavs Norkārklis turpinās vadīt Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociāciju

30. martā notika Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas 2021. gada biedru kopsapulce, kurā ar simtprocentīgu atbalstu uz nākamo termiņu pārvēlēts ilggadējais biedrības vadītājs, z/s Salenieki saimnieks Gustavs Norkārklis.

«Paldies biedriem par uzticēšanos! Esmu gandarīts par jauno valdes un padomes sastāvu – izveidota spēcīga komanda. Paredzu, ka priekšā ir izaicinājumiem pilns laiks, jo bioloģiskās lauksaimniecības attīstīšanā Latvijā jāpaveic vēl ļoti daudz,» pēc ievēlēšanas norādīja Gustavs Norkārklis.


«Bioloģiskajai lauksaimniecībai ir divējāda nozīme. No vienas puses – bioloģiskie lauksaimnieki strādā, lai nodrošinātu patērētāju augošo pieprasījumu pēc bioloģiskajiem produktiem. No otras puses, tā rada labumu visai sabiedrībai, jo sekmē vides aizsardzību un dzīvnieku labturību, kā arī lauku attīstību,» sacīja G. Norkārklis.
Tāpat šodien notika Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas valdes un padomes vēlēšanas. Valdē darbu turpinās uzņēmuma Aloja-Starkelsen vadītājs Jānis Garančs un z/s Geidas saimniece Gundega Jēkabsone. Pie pienākumiem ķersies arī divi jauni valdes locekļi – bioloģiskās biškopības saimniecības Priežukalns saimnieks un Latvijas Dabas fonda padomes priekšsēdētājs Andrejs Briedis un jaunais lauksaimnieks Renārs Raguckis no z/s Kivlenieki.


Savukārt padomē ievēlēti lauksaimnieki no visiem Latvijas reģioniem, kas pārstāvēs 16 bioloģiskās lauksaimniecības nozares. Par piena nozari būs atbildīgs Jānis Miezītis no SIA Bormaņi, gaļas liellopu nozari padomes darbā pārstāvēs atbildīgs Gunārs Vīgants no uzņēmuma NEGANTIgardi, par kazkopību rūpēsies Līga Marcinkoniene no SIA Līcīši LTD, par izglītību un zinātni atbildēs Latvijas Lauksaimniecības universitātes profesore Dzidra Kreišmane, aitkopības nozari vadīs Latvijas Aitu audzētāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Dmitrijs Bortņikovs, ar bio akvakultūras jautājumiem strādās Rihards Valtenbergs no z/s Valti, attīstīt putnkopības nozari palīdzēs Brigita Savina no z/s Kalvāni, izaicinājumus bio biškopībā centīsies risināt z/s Kalna Smīdes-1 īpašnieks Jānis Sietiņsons u.c.


Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas virsmērķis ir 30/30/30: panākt, lai līdz 2030. gadam Latvijā vismaz 30% lauksaimniecības zemes tiek apstrādāta bioloģiski, kā arī zaļajā publiskajā iepirkumā vismaz 30% pārtikas būtu bioloģiski sertificēta.

Plašāka informācija: Raivis Bahšteins, biedrības «Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija» lauksaimniecības politikas eksperts
Tālr. 29495001, e-pasts [email protected]

Comments are closed.