Intervija ar Tamara Naydenova – AZO Space of Innovation – no ATLAS otrās Ziņu lapas

Ir noslēgusies projekta ATLAS atklātā konkursa pirmā kārta. Kā Jūs novērtētu pretendentu ieinteresētību un procesu kopumā?

Jā, pagājušajā nedēļā mēs izvēlējāmies atklātā konkursa uzvarētājus un pabeidzām pirmo kārtu. Pieteikumu iesniegšanas posmu mēs rīkojām no šī gada 12. maija līdz 15. septembrim, un saņēmām 89 vērtīgus priekšlikumus. Tas ir milzīgs skaitlis, kas trīs reizes pārsniedza mūsu cerības. Mēs priecājamies, redzot, ka dalībnieki izrāda tik lielu interesi par mūsu, ATLAS, projektu!

Tā kā ATLAS ir apjomīgs un sarežģīts projekts, mēs vasarā organizējām virkni vebināru potenciālajiem atklātā konkursa dalībniekiem, kuru laikā mūsu eksperti atbildēja uz konkrētiem jautājumiem, lai palīdzētu viņiem sagatavot labus priekšlikumus. Pirms iesniegšanas posma mēs ieguldījām laiku un pūles, lai izstrādātu skaidras norādes un vadlīnijas par pieteikšanās processu, izstrādājām elektronisku iesniegšanas veidlapu priekšlikumu apkopošanai un detalizētu pieteikuma veidlapu dalībnieku navigācijai. Priekšlikumu iesniegšanas posma laikā mēs cieši atbalstījām dalībniekus un attiecīgi reaģējām uz viņu pieprasījumiem.

Visi mūsu ieguldītie pūliņi atmaksājās, un mums bija patīkami redzēt tik daudz interesantu priekšlikumu. Tāpat mēs pārstrukturējām novērtēšanas procesu, un sākotnējo divu novērtēšanas kārtu vietā mums bija trīs kārtas:

  • individuāls novērtējuma sniegšana saskaņā ar četriem kritērijiem no 14 vērtēšanas komisijas locekļiem;
  • 28 atlasīto priekšlikumu novērtēšana otrā kārta, ieskaitot galalietotāju atsauksmju sniegšanu;
  • ekspertu galīgā novērtēšanas sanāksme, kurā viņi izvēlējās sešus uzvarētājus.

Tas bija salīdzinoši komplicēts vērtēšanas process, kas balstījās uz vairāku kritēriju apsvēršanu, nevis uz vienkāršu izvēli.
Rezultātā ATLAS atklātā konkursa pirmajā kārtā partneri nolēma finansēt sešus priekšlikumus. Uzvarētājus atradīsiet šeit: https://www.atlas-h2020.eu/wp-content/uploads/2020/12/1st-Open-Call-Winners-.jpg


Ko iegūs atklātā konkursa uzvarētāji un ko pārējie dalībnieki, kas netika atzīti par uzvarētājiem?

Uzvarētāji saņems finansējumu no ATLAS – dotāciju viņu risinājumu ieviešanai ATLAS tīklā. Dotācija segs līdz 70% no viņu ierosinātā budžeta. Atlikušo daļu uzvarētāji segs no personīgā finansējuma. Personīgā finansējuma ieguldījums bija būtisks nosacījums, lai mēs redzētu dalībnieku apņemšanos gan viņu risinājumā, gan arī kā daļai no mūsu projekta.
Turklāt atklātā konkursa uzvarētāji kļūs par ATLAS ekosistēmas daļu. Viņiem tiek dots pusgads, lai īstenotu savus priekšlikumus. Projekta partneri nodrošinās, lai uzvarētāji varētu aizraujoši pavadīt laiku, strādājot pie savu iesniegto pieteikumu risinājumiem, un sniegs viņiem mentoringa atbalstu, projektu zināšanas un galalietotāju atsauksmes par risinājumu ieviešanu.
Kas attiecas uz pārējiem dalībniekiem, mēs ceram, ka viņi šajā procesā ieguva pozitīvu pieredzi un varēs uzlabot savus priekšlikumus nākamajai reizei. Mēs ļoti iesakām mūsu atlasītajiem kandidātiem piedalīties atklātā konkursa otrajā kārtā nākamgad.
Dalība mūsu atklātajā konkursā parāda viņu interesi par Agritech, un mēs ceram, ka visi, kas piedalījās, bet neuzvarēja, uzturēs kontaktus un sekos projekta ATLAS aktivitātē, kā arī piedalīsies tajās.

Vai notiks ATLAS atklātā konkursa otrā kārta? Kad mums to gaidīt?

Nākamajā gadā mēs organizēsim projekta ATLAS atklātā konkursa otro kārtu. Sākotnējo grafiku nācās parskatīt mums visiem labi zināmo apstākļu dēļ, kuros mēs visi šogad nokļuvām. Mēs vēlētos redzēt, kā strādā pirmās kārtas risinājumi, un ņemt vērā gūto pieredzi un atziņas, lai sagatavotu otro kārtu.
Lai gan AZO ir ļoti liela pieredze novatorisku konkursu organizēšanā un atklāto konkursu koordinēšanā, mēs nekad nepārtraucam mācīties. Mēs esam ļoti pateicīgi visiem dalībniekiem, kuri mums sniedza atsauksmes par to, kā mēs varam uzlabot savus procesus – mēs apsvērsim katru tā daļu.
Precīzus iesniegšanas datumus mēs plānojam paziņot 2021. gada aprīlī. Visas ieinteresētās personas paziņojumu varēs redzēt projekta ATLAS tīmekļa vietnē vai sekot mūsu sociālo mediju kanāliem.

Comments are closed.