Izraudzīts “Latvijas gada ekoprodukts 2012”

Izstādes „Riga Food 2012” atklāšanas ceremonijas laikā tika sumināti konkursa „Latvijas gada ekoprodukts 2012” uzvarētāji. Konkursu rīkoja biedrība „Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija” sadarbībā ar Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrību BT 1 un Zemkopības ministriju.

Konkursa galveno balvu – īpašu ceļojošo kausu – ieguva „Rūdolfs” gardais mammas biezenis, ko ražo SIA „Lat Eko Food”. Otrajā vietā palika A/s „Tukuma piens” ražotie EKO jogurti, savukārt trešo vietu ieņēma z/s „Ozoliņi” ražotā Lauku tēja „Anna”.

Konkursa norisi komentē Gustavs Norkārklis, Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas valdes priekšsēdētājs: „Konkurss par labāko ekoproduktu ir ļoti nozīmīgs, jo Latvijā šāds pasākums tiek rīkots pirmoreiz. Eiropā ekoprodukti kļūst ļoti arvien populārāki, šāda tendence vērojama arī Latvijā. Ņemot vērā to, ka katru gadu piedāvājuma klāstu papildina arvien jauni produkti, radās ideja par šāda konkursa rīkošanu. Izvēlēties labāko ekoproduktu nebija viegls uzdevums, jo katrs no tiem pārsteidza ar savu unikalitāti, kā arī garšas un smaržas īpašībām. Ikviens konkursants bija cienīgs ieņemt pirmo vietu”.

Konkursa mērķis bija popularizēt Latvijā ražotus bioloģiskās lauksaimniecības produktus, veicināt to lietošanu uzturā, kā arī izcelt bioloģisko produktu dažādību un augsto kvalitāti. Konkursā savu dalību var pieteikt jebkurš sertificēts bioloģisko produktu ražotājs.

Lai izraudzītu „Latvijas gada ekoproduktu 2012”, katru no produktiem pēc noteiktiem kritērijiem cītīgi izvērtēja žūrija. Tika vērtēta gan produkta smarža, garša un uzturvērtība, gan produkta vizuālais noformējums un izcelsme. Tāpat tika ņemta vērā produkta ražotāja labas bioloģiskās saimniekošanas prakse un produkta unikalitāte.

Paldies visiem šī gada konkursa dalībniekiem!

Biedrība „Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija” (LBLA) ir vienīgā Latvijas mēroga bioloģisko lauksaimnieku biedrība, kas apvieno 1228 jeb aptuveni trešdaļu bioloģisko lauksaimnieku Latvijā.

Kā zināms, starptautiskā pārtikas, dzērienu, pārtikas pārstrādes, tehnoloģiju, iepakojuma, sabiedriskās ēdināšanas, viesnīcu un veikalu aprīkojuma un servisa izstāde “Riga Food 2012” notiek no 5. līdz 8. septembrim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā. Izstādi papildina plaša pasākumu, paraugdemonstrējumu un konkursu programma. Vairāk: www.rigafood.lv

Konkursā piedalījās:

Z/s “Ozoliņi”
Z/s “Dzintari”
Z/s “Birznieki”
SIA “EkoMako”
Z/s “Juri”
A/s “Tukuma piens”
SIA “Lat Eko Food”
Paparinska individuālais ģimenes uzņēmums “Liepa”
SIA “Biograph organic sweets”
Z/s “Ragāres”
Z/s “Indrāni”

Comments are closed.