Izstāde “Pavasaris 2017” Rāmavā

plakats_pavasaris_2017__4134x2953pxNo 6. līdz 9. aprīlim Izstāžu kompleksā Rāmava notiks 25. starptautiskā izstāde “Pavasaris 2017”, ko organizē SIA “A.M.L.” sadarbībā ar Latvijas Republikas Zemkopības ministriju. Izstādes darba laiks Ce-Se 10-17, Sv 10-15. Izstādes atklāšana: 6. aprīlī plkst. 11:00, izstādi atklājot zemkopības ministram Jānim Dūklavam.

Izstādes mērķis ir veicināt reģionu attīstību, nodrošinot pieredzes apmaiņu un popularizējot lauksaimniecību un ar to saistītās jomas, kā arī veicinot aizvien efektīvāku saimniekošanu Latvijas laukos un mežos. “Pavasaris 2017” ir 25. jubilejas izstāde, kura pulcēs lauksaimniecības, lopkopības, komunālās saimniecības un dārzkopības nozaru dalībniekus un interesentus.
“Pavasaris 2017” būs plašākā nozares izstāde pēdējo gadu laikā. Ik gadu izstādē “Pavasaris” piedalās vairāk nekā 300 dalībnieku un to apmeklē vairāk nekā 13 tūkstoši apmeklētāju no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un citām valstīm.
Tehnika
Apmeklētājiem būs iespēja apskatīt, salīdzināt un novērtēt traktorus, kombainus un dažādus agregātus. Interesentus sagaida vairāki jaunumi – uzņēmums Konekesko prezentēs CLAAS traktortehniku un citu zīmolu agregātus, Stokker Agritech aicinās novērtēt New Holland, JCB un citu tehniku. Apmeklētāju uzmanību piesaistīs arī Massey Ferguson traktori un jaunas sērijas Manitou iekrāvēji no Intrac, kā arī plašais Vaderstad, VAKS un daudzu citu uzņēmumu piedāvājums.
Aprīkojums
Tāpat interesenti varēs saņemt atbilstošākos piedāvājumus aprīkojumam un materiāliem lopkopībai, augkopībai un citām saistītām jomām. Mazāku dārzu īpašniekus priecēs plašais stādu, kociņu un košumkrūmu piedāvājums, bet veselai miesai un garam pirts meistari palīdzēs izvēlēties atbilstošāko pirti.
Zināšanas un pieredzes apmaiņa
Savukārt aktuālas zināšanas un pieredzi interesenti varēs gūt, apmeklējot seminārus un diskusijas ar nozaru pārstāvjiem. Par aktualitātēm stāstīs pārstāvji no Lauku atbalsta dienesta, SEB bankas, Latvijas Lauksaimniecības universitātes, Zemnieku saeimas un citu organizāciju eksperti.
Izstādē aicinām satikt turpat 320 izstādes dalībnieku, kuri piedāvās dažāda izmēra tehniku, materiālus un nozares jaunumus Jūsu saimniecībai, uzņēmumam vai dārzam, kā arī nogaršot un iegādāties lauku labumus mājražotāju tirdziņā, un patīkami pavadīt laiku pozitīvā atmosfērā.

Īpašie notikumi izstādes laikā

Jaunums! – “Atbalsts un aktualitātes lauksaimniekiem” – īpašais prezentāciju un diskusiju cikls piektdienā, 7.aprīlī (skat. programmu otrajā lapā).
Profesionālās meistarības konkurss – 6. un 7.aprīlī jūti līdzi jaunajiem lauksaimniecības tehnikas mehāniķiem!
Izglītība – iepazīsti profesionālās izglītības, augstākās izglītības, kā arī dažādas zināšanu paplašināšanas iespējas mācību iestāžu stendos!
Dalībnieku stendos – apmeklētājus sagaida gan Rāmavā vēl neredzēti dalībnieki, gan tehnika. Un svarīgākais – īpaši piedāvājumi, konsultācijas un risinājumi tieši Jums!

Izstādes laikā aicinām Jūs apmeklēt Valsts izglītības un attīstības aģentūras (VIAA) organizēto jauno lauksaimniecības tehnikas mehāniķu konkursu, kokgāzēju paraugdemonstrējumus, šķirnes trušu kvalitātes ekspertīzi un daudzus citus notikumus!

Ieejas biļetes cena: EUR 3.50 pieaugušajiem; EUR 1.50 bērniem, studentiem, pensionāriem; EUR 7.50 ģimenes biļete.

Papildus informāciju par dalībniekiem, notikumiem un izstādi meklējiet: www.aml-ramava.lv vai pa tālruni 67600409.
Papildus informācija: Guntis Pētersons, rojektu vadītājs, + 371 67 600 409
Semināru un diskusiju plāns izstādē

Ceturtdiena, 06.04.2017.
11.00.    Izstādes oficiālā atklāšana.
11.45.    Aktualitātes meliorācijā. Ģ.Krūmiņš, LAD direktores vietnieks.
A.Grundulis, LAD lauksaimniecības un lauku attīstības departamenta direktors;
12.10.    Meliorācijas sistēmu uzturēšana un atjaunošana. Ar ko sākt? Problēmas risinājumi, projekta izveide, būvnieka izvēle. A.Bondare, Latvijas hidromelioratīvo būvnieku asociācija;
12.45.    Saules paneļi izdevīgāki par noguldījumiem bankā vai zeķē. E.Kudurs, SIA AJ Power;
13.30.    Aktualitātes gaļas liellopu audzētāju nozarē. I.Freidenfelde, Latvijas Gaļas liellopu audzētāju asociācija.

Piektdiena, 07.04.2017. – “Atbalsts un aktualitātes lauksaimniekiem”11.00. Lauku atbalsta dienesta aktualitātes. Ģ. Krūmiņš, LAD direktores vietnieks;
11.25.    Jaunākās tendences pasaules ekonomikā un to ietekme uz lauksaimniecības sektoru Latvijā. D. Gašpuitis, SEB Bankas makroekonomikas eksperts;
11.50.    ES lauksaimniecības politika pēc 2020.gada – ko cer sagaidīt Latvijas lauksaimnieki. Maira Dzelzkalēja – Burmistre, Zemnieku Saeima;
12.15.    Aktuālais aizdevumu un garantiju programmās. Gatis Šīmanis, Altum Korporatīvo darījumu daļa;
12.40.    15 min kafijas pauze
12.55.    LLU – sadarbības partneris uzņēmējiem. Dr.sc.ing. S. Muižniece – Brasava, Latvijas Lauksaimniecības universitāte  vadošā pētniece;
13.20.    Finansējums sadarbībai ar zinātni un atbalsts eksportam. L. Grīnfelde, LIAA Klientu apkalpošanas nodaļas vadītāja.

Sestdiena, 08.04.2017. – “Aktualitātes lopkopības nozarē”
10.30.    Gaļas liellopu realizācija, eksporta iespējas un tendences. K. Ādams, SIA Liellopu izsoļu nams;
11.00.    Gaļas liellopu šķirņu dzīvnieku eksterjera pazīmes, šķirņu izvēle, kļūdas un aktualitātes. I. Freidenfelde, Latvijas Gaļas liellopu audzētāju asociācija;
11.30.    Ekonomiskie aspekti zīdītājgovju ganāmpulkos. A. Siliņa, LLKC Lopkopības komp. centra vadītāja;
12.15.    Eksterjera nozīme piena šķirņu govju audzēšanā. M. Līdaks, Latvijas Šķirnes Dzīvnieku Audzētāju savienība;
12.45.    Ganāmpulka atražošana un vaislas buļļa izvēle. I. Bedrīte, Siguldas CMAS;
13.30.    Barības līdzekļu kvalitatīvie rādītāji un to vērtējums liellopu ēdināšanā. Dr. agr. Lilija Degola, Latvijas Lauksaimniecības universitāte;
14.00.    Minerālvielu deficīta un nekvalitatīvas barības radītās ganāmpulka veselības problēmas. Asoc. Prof. Laima Liepa, Latvijas Lauksaimniecības universitāte;
14.30.    Kāpēc uzglabāt lopbarību tuneļu maisos? G. Bērziņš, SIA B Bagger.
Svētdiena, 09.04.2017.
10.45.    Ainavas veidošana lauku sētā. I. Ozola, Bulduru dārzkopības vidusskola;
11.30.     Pavasaris puķu dārzā. A. Onkele, SIA Onava;
12.30.    Pirts miesai un garam! N. Zutis, Pirts Skola.

 

Semināru, diskusiju un aktivitāšu saraksts var mainīties. Papildus informāciju par dalībniekiem, notikumiem un izstādi meklējiet: www.aml-ramava.lv vai pa tālruni 67600409.

Avots: Zemkopības ministrija

Comments are closed.