Jauns lauksaimniecības portāls – Laukos.lv

Ingrida_MicaneAS “Lauku Avīze” atklāj jaunu tematisko portālu par lauksaimniecības tēmu – Laukos.lv. Tas ir specializēts portāls ne tikai cilvēkiem, kuri dzīvo Latvijas laukos un ir iesaistīti  lauku un meža  biznesā kā īpašnieki vai algoti darbinieki, bet arī interneta resurss ikvienam pilsētniekam, kurš vēlas iepazīt, atbalstīt lauku dzīvesveidu un  iegādāties Latvijā ražoto pārtiku.

Jaunā portāla sauklis – gudram saimniekam un pircējam! Vecais labais teiciens “katram latvietim saknes laukos” savienojumā ar gudras saimniekošanas piemēriem padarīs šo portālu par lielisku palīgu zemniekiem, lauku māju īpašniekiem, nozares uzņēmējiem un – arī vietējo produktu pircējiem, tātad – jebkuram no mums.
Portāla galvenā redaktore ir pieredzējusī  žurnāliste Ingrīda Mičāne, kura iepriekš strādājusi par lauksaimniecības, mežsaimniecības un pārtikas nozares redaktori nacionālajā ziņu aģentūrā LETA. “Jaunais portāls Laukos.lv objektīvi un daudzpusīgi parādīs, kas šodien notiek laukos – sākot no audzēšanas un beidzot ar produkta kvalitāti un cenu veikala plauktā. Stāstīsim par sēju un ražām, gaļu, zivīm un pienu, kooperāciju un viensētniekiem, lauku dzīvesveidu un izvēli audzēt to vai citu, subsīdijām, tehniku, lauku politiku un daudz ko citu. Viedokļi, intervijas, diskusijas un operatīvas ziņas sniegs plašu ieskatu nozarē. Mums ir arī ekspertu komanda, ar kuriem konsultējamies un kuru viedokli nozarē respektē, piemēram, kooperatīva “Mūsmāju dārzeņi” vadītāja Edīte Strazdiņa,  Augļkopības institūta pētniece Māra Skrīvele, “Latvijas finiera” prezidents Uldis Biķis, lauku konsultāciju centra vadītājs Mārtiņš Cimermanis, nevalstisko organizāciju līderi – viņi visi lieliski “pazīst drēbi” un pārzina nozarē notiekošo praksē, nevis tikai teorijā,” stāsta portāla redaktore.

Gadu gaitā AS “Lauku Avīze” uzkrājusi milzu pieredzi, izdodot dažādu veidu praktisku lasāmvielu, tostarp lauksaimniecības žurnālu profesionāļiem “Agro Tops”. Izdevniecības tematisko izdevumu autori ir labākie augļkopības un dārzkopības speciālisti. Šī vērtīgā informācija apvienojumā ar jaunumiem padara portālu Laukos.lv par patiesi unikālu vietni, kas veltīta lauku tematikai.

Portāla redakcija plāno rīkot arī regulāras diskusijas par aktuālajām tēmām, kad skaidras atbildes tiks gaidītas gan no jomas speciālistiem, gan ierēdņiem un politiķiem. Diskusijas tiks arī straumētas, līdz ar to tajās neklātienē varēs piedalīties ikviens.

Pirmā – portāla atklāšanas diskusija plānota jau nākamajā nedēļā – 24. maijā plkst. 12.00, un tās tēma – bioloģiskā lauksaimniecība. Pie viena sarunu galda sēdīsies gan bioloģiskie zemnieki, gan ierēdņi. Diskusijā piedalīsies Lauku atbalsta dienesta direktore Anna Vītola-Helviga, Latvijas Bioloģisko lauksaimnieku asociācijas vadītājs Gustavs Norkārklis, lielākais bioloģisko platību apsaimniekotājs “SIA Latgales nekustamie īpašumi” valdes priekšsēdētājs Māris Bebris, veikala “svaigi.lv” vadītāja Elīna Novada, kā arī Zemkopības ministrijas pārstāvji un tradicionālās lauksaimniecības ražošanas pārstāvji.

 

Avots: AS Lauku Avīze

Comments are closed.