Jauns TV raidījums par bioloģisko saimniekošanu “Ēdiena daba”

Ediena DabaAr Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas atbalstu jau drīzumā TV ekrānos būs redzams jauns izzinošs kulinārijas raidījums “Ēdiena daba” – to pārraidīs TV3 un TVPlay no 18. oktobra ik svētdienas rītu plkst. 9:10. Raidījumu vadīs Krista Baumane, ēdienu bloga krista.lv autore un Ingmārs Ladigs, restorāna Ostas skati šefpavārs. Krista un Ingmārs dosies ceļojumā pa visu Latviju uz dažādām bioloģiskajām saimniecībām, izsekojot produktu ceļam no lauka līdz virtuvei.

“Ēdiena daba” būs skatāma televīzijas ekrānos desmit nedēļu garumā, un katrā raidījumā tā vadītāji viesosies vienā vai vairākās bioloģiskajās saimniecībās, izsekojot kāda produkta ceļam no tā audzēšanas līdz pārstrādei, un visbeidzot – līdz virtuvei, kur tas pārtop Ingmāra Ladiga un Kristas Baumanes gatavotā ēdienā pēc šim raidījumam īpaši radītām receptēm. Raidījuma varoņi būs ķirbji, āboli, rudzi, piens, gaļa un citi produkti, un Kristu un Ingmāru pie sevis uzņems bioloģiskās saimniecības “Ragāres” Skrīveros, “Vizbuļi” Penkules pagastā, “Jaun-Ieviņas” Raunā, “Salenieki” Vārkavā, z/s “Rūķīši” Burtniekos, z/s “Kurpnieki” Smiltenes pagastā, z/s “Priežukalns” Madonas novadā, z/s “Geidas” Džūkstē, z/s “Indrāni” Amatas novadā, z/s “Lejaskārkli” Vaidavas pagastā, z/s “Lejasķērzēni” Naukšēnu pagastā, z/s “Kūdrāji” Aizputes novadā, kā arī bioloģisko produktu ražotnes – Svētes maizes ceptuve, AS “Tukuma piens”, SIA “Lat Eko Food”, SIA “Edvark”.

Raidījuma pirmizrāde 18. oktobrī būs veltīta rudziem – to, kā audzē bioloģiskos rudzus rādīs bioloģiskā saimniecība “Kūdrāji” Kurzemē, bet bioloģiskās maizes cepšanas noslēpumus atklās “Svētes maizes” maizniekmeistari Zemgalē. Epizodes noslēgumā Ingmārs un Krista gatavos īpašus ēdienus no rudzu miltiem un rupjmaizes, mums labi pazīstamos produktus parādot pārsteidzošās garšās.

Gustavs Norkārklis, Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas valdes priekšsēdētājs: “Bioloģiskās pārtikas ceļš no lauka līdz virtuvei vislabāk ir saprotams, ja to piedzīvojam – un esam priecīgi, ka televīzijas skatītāji to ar jaunā raidījuma starpniecību varēs izdarīt. “Ēdiena daba” parādīs, ka bioloģiskie produkti aug tīrā, veselīgā augsnē, lopi dzīvo brīvā dabā, un cilvēki bioloģiskajās saimniecībās strādā ar sirsnību un mīlestību.”

Raidījumu “Ēdiena daba” radījusi producentu grupa “Hansa media”, kas iepriekš veidoja raidījumu “Mūsdienu Latvijas garša”, kurš vairāku sezonu garumā iekaroja daudzu skatītāju atzinību, un raidījuma producente ir Elīna Doļģe.

Atklāsim “Ēdiena dabu” no 18. oktobra svētdienās plkst. 9:10 kanālos TV3 un TVPlay!

Raidījums veidots kampaņas “BioLoģiski!” ietvaros, kas īstenota ar Eiropas Savienības un LR Zemkopības ministrijas finansiālu atbalstu un Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas līdzfinansējumu. Kampaņas īstenotājs ir Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija.

www.biologiski.lv

Liene Brizga-Kalniņa
Kampaņas “BioLoģiski!” koordinatore
[email protected]
29110527

Comments are closed.