LAD aicina savlaicīgi pieteikties Platību maksājumu saņemšanai

KIRBIS_ (14)Lauku atbalsta dienests (LAD) aicina lauksaimniekus līdz šā gada 23.maijam pieteikties Platību maksājumiem, iesniedzot Vienoto iesniegumu LAD Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā (EPS – https://eps.lad.gov.lv/login).

 

Šobrīd ir secināts, ka daudzi lauksaimnieki ir EPS klienti, bet līdz šā gada 2.maijam vēl nav iesnieguši Vienoto iesniegumu, tāpēc LAD aicina lauksaimniekus sākt tā aizpildīšanu elektroniski, lai ievērotu noteikto iesniegšanas beigu termiņu.

Svarīgi ievērot! Parakstīts līgums par EPS lietošanu un/vai pieteikta lauku bloku precizēšana – tas nenozīmē, ka ir iesniegts Vienotais iesniegums platību maksājumu saņemšanai 2016.gadā!

LAD atgādina, ka Vienotajiem iesniegumiem, kas iesniegti pēc 2016.gada 23.maija, bet ne vēlāk kā 15.jūnijā (ieskaitot), atbalstu samazina 1% apmērā par katru nokavēto darbadienu. Iesniegumi, kas iesniegti pēc 15.jūnija un vēlāk, tiks noraidīti (izņemot gadījumus, ja iesniegumu līdz 2016.gada 15.jūnijam nebija iespējams iesniegt ārkārtas apstākļu dēļ).

Ja lauksaimnieks konstatē, ka iesniegumā pēc tā iesniegšanas ir nepieciešamas izmaiņas, tad EPS lietotājiem šīs izmaiņas arī ir jāveic elektroniski.

Ar aktuālo LAD lauku bloku karšu slāni un šobrīd tajā iekļautajiem ainavu elementiem ir iespējams iepazīties, izmantojot saiti – http://karte.lad.gov.lv/ .

 

 

 

 

Avots: Lauku atbalsta dienests

Comments are closed.