Latvijā pirmais permakultūras jeb ilgtspējīgas saimniekošanas festivāls “SOL-MI”

Latvijā pirmajā permakultūras jeb ilgtspējīgas saimniekošanas festivālā būs izglītojoši semināri par dažādiem interesantiem risinājumiem dārzkopībā kā arī praktiskas meistarklases seno un ekobūvniecības prasmju apgūšanai.
Pieteikšanās līdz šī gada 27. jūlijam. 

Festivāla laikā izglītojošus seminārus dārzkopībā vadīs:

  • agroekoloģijas un permakultūras speciālists Mateo Macola no Itālijas;
  • sēklu kolekcionārs un ekokustības aktīvists Jānis Puntulis iepazīstinās dalībniekus ar senajiem kultūraugiem un permakultūras elementiem senajās mājvietās.
  • biedrības “Dabas draugu klubs” vadītāja Helēna Piziča aktualizēs jautājumus par veselīgu dzīvesveidu.

Pasākuma laikā notiks arī meistarklases ekobūvniecībā un permadārzkopībā:

  • Podnieka Ēvalda Vasiļevska vadībā notiks māla kleķa sienas veidošana;
  • Ekobūvniecības sadaļā varēs apgūt arī baļķu tēšanas prasmes, vārīt rudzu miltu krāsu, kas videi draudzīgā veidā aizsargā koksni.
  • Permadārzkopības prasmju apgūšanai dalībnieki mācīsies pagatavot bioloģiskus mēslojumus augsnes auglības uzlabošanai, veidot kompostu, tiks demonstrētas dažādas permdārzkopības tehnikas un biogāzes iegūšana mājas apstākļos.

Paralēli lekcijām un meistarklasēm tematiskas aktivitātes tiks rīkotas arī bērniem – pašiem jaunākajiem festivāla apmeklētājiem, tāpat arī notiks meistarklases latgaliešu ēdienu gatavošanā.

Par dzīvošanu – aicinām ņemt līdzi savas teltis. Tiem, kuri vēlas piedalīties kopīgās maltītēs, pie kopējās virtuves lūgsim ziedojumus naudā vai graudā – pārtikas grozs ar pašaudzētiem produktiem.

Noteikti ņemiet līdzi arī mūzikas instrumentus. Ja vēlaties iedziedāt Latgales laukus no permakultūras festivāla skatuves – rakstiet, zvaniet jau tūlīt. Pasākuma koncertu un sadancošanās veido bardi, folkmuzikanti un tie, kuriem patīk muzicēt. Ja esi no tādiem – pievienojies.

Pieteikšanās līdz 27.jūlijam, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot Ilzei Mežniecei +371 26358845 vai Annai Briškai +371 29108392, norādot dalībnieku skaitu, kontaktpersonu, tālruni un e-pastu, aicinām norādīt arī bērnu vecumu. Festivālā apstiprinātajiem dalībniekiem 28.jūlijā tiks izsūtīta precizētā festivāla programmu un cita organizatoriska informācija.

Comments are closed.