Latvijas Zemnieku federācija aicina mājražotājus uz ikgadējo semināru

IMG_1394Biedrība “Latvijas Zemnieku federācija” aicina interesentus uz ikgadējo semināru mājražotājiem š.g. 11. jūnijā plkst. 11.00 Doles tautas namā, Rīgas ielā 26, Ķekavā.

 

 

Zemkopības ministrijas (ZM) pārstāvji semināra dalībniekus iepazīstinās ar noteikumu projektu par aizliegtajiem un ierobežoti lietotajiem augiem un to daļām, noteikumiem dzeramā ūdens kvalitātes prasību kontrolei un kūpinājumu regulas projektu. Savukārt Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pārstāvji stāstīs par pārbaudēs biežāk konstatētajiem trūkumiem gan izbraukuma tirdzniecībā, gan ražotnēs.

Ikdienas uzturā lietojot dažādas tējas, kuras iegādātas tirdziņos vai saņemtas dāvanās, cilvēki dažkārt neaizdomājas par augu salikumiem tajās, tāpēc, lai veicinātu apgūt prasmes pareizi kombinēt dažādus augus, seminārā uzstāsies arī Dr.pharm. Vija Eniņa, kura pastāstīs par Latvijas tradicionālo ārstniecības augu izmantošanu.

Vēl būs iespēja gūt plašāku informāciju par dalību divos pasākumos septembrī. Par iespēju piedalīties “Rīga Food” Novadu garšu stendā stāstīs Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) pārstāvji, bet par dalību pasākuma “Lauki ienāk pilsētā ” tirdziņā- nodibinājuma “Fonds Latvijas lauksaimniecības attīstībai” pārstāvji.

Darba kārtība:

10:30 – 11:00 Dalībnieku reģistrācija/ Rīta kafija;
11:00 – 11:10 Semināra atklāšana (Agita Hauka, LZF valdes priekšsēdētāja);

11:10 – 11:40 Dzeramais ūdens

  • MK noteikumi dzeramā ūdens nekaitīguma un kvalitātes prasību kontrolei (Edgars Riekstiņš, ZM Veterinārā un pārtikas departamenta pārtikas nekaitīguma nodaļas vecākais referents);
  • Dzeramā ūdens paraugu ņemšana un testēšanas rezultātu izvērtēšana (I. Lejasbuda, PVD Augu izcelsmes produktu, dzērienu un bioloģiskās lauksaimniecības uzraudzības daļa).

11:40 – 12:40 Ārstniecības augi

  • Latvijas tradicionālo ārstniecības augu izmantošana (Dr. pharm. Vija Eniņa);
  • MK noteikumu projekts par aizliegtajiem un ierobežoti lietotajiem augiem un to daļām (M. Valdovskis, ZM Veterinārā un pārtikas nekaitīguma nodaļas vadītāja vietnieks).

12:40 – 13:00 Kūpinājumi. EK Regulas projekts. (M. Valdovskis, ZM Veterinārā un pārtikas nekaitīguma nodaļas vadītāja vietnieks);

13:00 – 14:00 PVD pārbaudēs biežāk konstatētie pārkāpumi izbraukumu tirdzniecībā un ražotnēs (I. Plīkša, PVD Dzīvnieku izcelsmes produktu ražošanas uzraudzības daļa un M. Eiklons, PVD Augu izcelsmes produktu, dzērienu un bioloģiskās lauksaimniecības uzraudzības daļa);

14:00 – 14:15 Par iespēju piedalīties izstādes “Riga Food 2018” stendā “Novadu garša”(Elīna Ozola, LLKC Lauku attīstības nodaļas vadītāja);

14:15 – 14:30 Par iespēju piedalīties pasākuma “Lauki ienāk pilsētā” tirdziņā (Rihards Krastiņš, nodibinājums “Fonds Latvijas Lauksaimniecības attīstībai”);

14:30 – Kafijas pauze un neformālas sarunas.

 

Dalībai seminārā aicinām pieteikties līdz 8. jūnijam, zvanot pa tālr. 26536985 (Aiga) vai rakstot uz e-pastu: [email protected]!

 

Biedrība „Latvijas Zemnieku federācija” (LZF) ir izveidota 1990. gadā un šobrīd apvieno dažādu nozaru lauksaimniekus visos Latvijas reģionos. LZF iestājas par apdzīvotiem un ekonomiski aktīviem Latvijas laukiem, par taisnīgām un vienlīdzīgām attīstības iespējām visiem Latvijas lauksaimniekiem, īpaši vēršot uzmanību uz atbalstu mazo un vidējo saimniecību – ģimeņu saimniecību, attīstību un to nozīmīgo lomu ilgtspējīgā Latvijas lauku sociālekonomiskā attīstībā.

 

Avots: Latvijas Zemnieku federācija

Comments are closed.