Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociāciju arī turpmāk vadīs Gustavs Norkārklis

LBLA padome un valdeŠī gada 18. martā Rīgā, kultūras centrā “Berģi” notika ikgadējā biedrības “Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija” (LBLA) biedru kopsapulce, kas pulcēja vairāk nekā 130 bioloģiskos lauksaimniekus no visas Latvijas. Kopsapulces dalībniekus uzrunāja Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Armands Krauze un Lauku atbalsta dienesta direktore Anna Vītola-Helviga. Kopsapulces noslēdzošajā daļā LBLA biedri izvirzīja un apstiprināja jauno padomes sastāvu, ievēlēja valdi un valdes priekšsēdētāju.

Saskaņā ar organizācijas statūtiem, vēlēšanas notiek reizi trijos gados. Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas padomi sastāda nodaļu un nozaru vadītāji no visas Latvijas, kurus izvirza nodaļā esošie vai nozarē strādājošie LBLA biedri. Jauno padomi sastādīs 15 nodaļu vadītāji un 13 nozaru vadītāji. Par nodaļu vadītājiem tika apstiprināti: Ainis Ancāns (Kuldīga), Silvija Penkule (Liepāja), Biruta Parta (Saldus), Leontīna Zelča (Ludza), Ingrīda Vāvere (Amata), Ruta Norkārkle (Vārkava), Ilze Sola (Preiļi/Līvāni), Kaspars Pūpoliņš (Ventspils), Mārtiņš Upāns (Gulbene), Gita Liepa (Jēkabpils), Anita Briška (Madona), Lija Jokste (Limbaži), Gundega Jēkabsone (Talsi/Tukums), Solvita Gulbe (Jelgava/Dobele), Viktorija Lene (Krāslava). Par nozaru vadītājiem: Ainārs Spridzēns – graudkopība, Jānis Miezītis – piena lopkopība, Brigita Lūkina – ārstniecības augi un garšaugi, Gints Strazdiņš – augļkopība, Jānis Sietiņsons – biškopība, Rihards Valtenbergs – gaļas lopkopība, Guntars Dolmanis – zivsaimniecība, Madara Mežviete – kooperācija, Egija Martinsone – pārstrāde, Aija Rence – kazkopība, Jānis Vaivars – vides veselības saime, Andrejs Briedis – vides aizsardzība, Artūrs Pavļukevičs – aitkopība.

Par Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas valdes priekšsēdētāju atkārtoti tika ievēlēts Gustavs Norkārklis, par kuru savas balsis atdeva visi klātesošie biedrības biedri. Valdē tika ievēlēti: Jānis Dzenis, bioloģiskajās graudkopības un lauku tūrisma saimniecības “Kalnavoti” saimnieks, Jānis Garančs, SIA “Aloja Starkelsen” ģenerāldirektors, Dace Kalniņa, biedrības “Cēsu rajona Zemnieku apvienība” vadītāja, un Dzidra Kreišmane, asociēta profesore un LLU akadēmiskās studiju programmas „Lauksaimniecība” direktore.

Tāpat klātesošie tika informēti par aktualitātēm tiešajos maksājumos 2015. gadā, jaunās bioloģiskās lauksaimniecības regulas izstrādes gaitu, jaunajiem bioloģiskās lauksaimniecības atbalsta kritērijiem un Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas divu gadu kampaņas “BioLoģiski! Tīra pārtika cilvēkam un videi” norises gaitu un aktualitātēm.

Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas valdes priekšsēdētājs Gustavs Norkārklis: ”Izsaku lielu pateicību Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas līdzšinējai padomei un valdei par ieguldīto darbu un atbalstu, un asociācijas biedriem par izrādīto uzticību, kas norāda, ka esam strādājuši pareizā virzienā. Arī turpmāk aktīvi pārstāvēsim bioloģisko lauksaimnieku intereses Latvijas un Eiropas līmenī, kā arī informēsim sabiedrību par to, kas ir bioloģiska pārtika un kā to atpazīt, popularizējot bioloģiskās lauksaimniecības produkciju.”

 

Informāciju sagatavoja:
LBLA izpilddirektore Līga Logina
Tālrunis: 20262027

Comments are closed.