LBLA konferencē pārrunās nepieciešamību uzlabot pārtikas apgādes ķēdi un turpināt Zaļo kursu

31. martā notiks konference «Bioloģiskā lauksaimniecība kā ilgtspējīgas lauksaimniecības pamats», kurā eksperti pārrunās Ukrainas kara aktualizētos jautājumus par pārtikas ražošanas atkarības mazināšanu no ārvalstu resursiem, kā arī nepieciešamību stiprināt Eiropas Zaļā kursa izvirzītos mērķus.

Konferenci atklās Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas valdes priekšsēdētājs Gustavs Norkārklis, bioloģiskos lauksaimniekus uzrunās zemkopības ministrs Kaspars Gerhards, par nozares mērķiem stāstīs  bioloģiskās lauksaimniecības nozares jumta organizācijas IFOAM Organics Europe direktors Eduardo Cuoco, lauksaimniecības ilgtspējas izaicinājumus un Ukrainas kara ietekmi analizēs Latvijas Bankas ilgtspējas virziena vadītājs Edvards Kušners, par ilgtspējīgas bioloģiskās pārtikas ražošanu runās SIA Aloja Starkelsen ģenerāldirektors Jānis Garančs, savukārt Agroresursu un ekonomikas institūta Bioekonomikas nodaļas pētniece Maija Ušča iepazīstinās ar jaunākajiem pētījumiem bioloģiskās lauksaimniecības jomā. Darba kārtība pieejama ŠEIT!

«Draudot ar pārtikas krīzi, industriālo lauksaimnieku organizācijas izdara spiedienu, lai Eiropas Savienība un tās dalībvalstis mīkstinātu Zaļā kursa uzstādījumus. Vienlaikus tiek noklusēts tas, ka Zaļais kurss, tostarp kā pamudinājums zemniekiem pāriet uz bioloģisko lauksaimniecību, ir iespēja mainīt līdzšinējo krīžu neizturīgo sistēmu un samazināt atkarību no ievestajiem lauksaimniecības resursiem, kas ir kļuvis īpaši aktuāli līdz ar Krievijas izraisīto karu Ukrainā. Turklāt, minerālmēslu cenai pieaugot, bioloģiskās un konvencionālās pārtikas cenas vēl vairāk izlīdzināsies. Tikpat svarīgs temats Latvijai ir pārtikas piegādes ķēžu saīsināšana un vienkāršošana,» norāda LBLA valdes priekšsēdētājs Gustavs Norkārklis.

Konference norisināsies LBLA biedru ikgadējās kopsapulces ietvaros. Pasākums notiks tiešsaistes platformā Zoom, sākums pulksten 10:00.

Plašāka informācija:

  • Raivis Bahšteins, biedrības «Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija» lauksaimniecības politikas eksperts, tālr. 29495001, e-pasts [email protected]

Comments are closed.