Līvānu novada zemnieki apmeklē Krāslavas novada bioloģiskās saimniecības

DSC_0033Šī gada 4.oktobrī Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas (LBLA) Līvānu-Preiļu nodaļas biedri un blakus novadu zemnieki apmeklēja Krāslavas novada bioloģiskās saimniecības, lai gūtu pieredzi un idejas saimnieciskās darbības dažādošanai savās saimniecībās.

Rītu sākām ar tējas baudīšanu z/s Kurmīši , kur saimnieku ilggadējā pamatnodarbošanos – tējas ražošana, nu papildināta ar bišu vaska pārstrādi.

kurmisi

Z/s “Kurmīši” simboli kā fons jaukām fotogrāfijām

Krāslavā apmeklējām Latgales kulinārā mantojuma centru, noklausījāmies lauku sētas „Zariņi” saimnieka Sergeja Zakrevska stāstījumu par kaņepju audzēšanu un pārstrādi. Nobaudījuši kaņepju tēju un saimnieka pašcepto maizi ar linsēklu eļļu, gides pavadībā apskatījām Krāslavas pils kompleksu un pabijām arī Krāslavas Sv.Ludviga katoļu baznīcā un zem baznīcas izveidotajās grāfu Plāteru dzimtas kapenēs.

Kraslavas pils

Krāslavas pils 

Bioloģiskajā z/s „Bagātības”,kur blakus tradicionālajai piena lopkopībai un gaļas liellopu audzēšanai saimniece Olga nodarbojas ar mājražošanu – siera siešanu.

bagatibas

Z/s “Bagātības”

Saimnieki neapstājas pie sasniegtā un nu jau attīsta tūrisma pakalpojumu un nodrošina arī ēdināšanu. Tā kā saimnieks pēc tautības ir moldāvs,  pusdienās bija sagatavojuši moldāvu tradicionālo ēdienu mamaliga, pats saimnieks cienāja ar pašdarināto stipro   meža retēja* uzlējumu. Šīs ģimenes bagātība ir ne tikai pārticība, bet čaklums, izdoma un SIRSNĪBA.

pusdienas

Pusdienas

Tālāk mūsu ceļas veda uz Indru, kur bioloģiskās zemnieku saimniecības „Smaidi” aitu vilna pārtop ne tikai „Vallijas laimes segās”, bet spilvenos, matračos, vestēs, jostās, arī pirts cepurēs un istabas apavos.
Vēl Indrā mēs vērojām Eiropas Savienības robežu no gaisa tilta un izpildījām savu pilsonisko pienākumu – izdarījām izvēli 12.Saeimas vēlēšanās Indras vēlēšanu iecirknī.
Braucienu un dienu noslēdzām ar vīna degustāciju Preiļu novada saimniecībā „Kalni” pie Irēnas Koledas, kuras saimniekošana ir apliecinājums cilvēka izdomas nozīmei un neatlaidības un arī veiksmes klātbūtnei cilvēka dzīvē.

veiksmes kundze

Irēnas Koledas „Veiksmes kundze”

 

Foto: Augusts Eriņš, Ilze Sola

Informāciju sagatavoja:
Ilze Sola, LBLA Līvānu-Preiļu nodaļas vadītāja

 

Comments are closed.