LLKC aicina uz semināru par pākšaugu audzēšanu ar Džoelu Viljamu

joel-williams-integrated-soils-6_origLatvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs aicina 30. septembrī uz semināru “Saimniekosim gudri! Pākšaugu audzēšana ilgtspējīgās lauksaimniecības sistēmās”. Seminārs paredzēts gan tiem lauksaimniekiem, kuri saimnieko bioloģiski, gan tiem, kuri tradicionālajās lauksaimniecības sistēmās.  Semināru vadīs lektors Džoels Viljams, kurš jau vairākkārt viesojies Latvijā, lai dalītos ar zināšanām par ilgtspējīgām lauksaimniecības praksēm. Šoreiz semināra tēma veltīta pākšaugu audzēšanai – ieguvumiem no pākšaugu audzēšanas, audzēšanas iespējas kopā ar citiem kultūraugiem, nepieciešamo barības vielu nodrošināšana un sēklu apstrāde. Semināra izskaņā tiks aicināti arī uzņēmumu pārstāvji, lai pastāstītu par pākšaugu noieta iespējām Latvjā.

Seminārs notiek: 2019. gada 30. septembrī no plkst.10.00-16.00

Doles Tautas namā, Rīgas iela 26, Ķekava, Ķekavas pagasts, LV-2123.

Semināra programā:

  • Ieguvumi no pākšaugu audzēšanas. Kā norit slāpekļa simbiotiskā piesaiste pākšaugos.
  • Pākšaugu iekļaušana augsekā un to izmantošana zaļmēslojumam vai audzējot kopā ar citiem kultūraugiem jauktos sējumos un mistros.
  • Pākšaugu audzēšana kopā ar citiem kultūraugiem. Slāpekļa aprite starp tauriņziežiem un blakus augiem.
  • Pākšaugu sakņu mijiedarbība ar citiem kultūraugiem.
  • Pākšaugiem nepieciešamo barības vielu nodrošināšana.
  • Pākšaugu sēklu apstrāde un ārpussakņu mēslošana.
  • Pākšaugu noieta iespējas Latvijā (uzņēmumu pārstāvji tiks precizēti vēlāk).

Lektors: Džoels Viljams (Kanāda).

Lektors Džoels Viljams ir aizrautīgs pasniedzējs, kurš ar prieku dalās savās teorētiskajās un praktiskajās zināšanās par ilgtspējīgām lauksaimniecības praksēm, it īpaši augsnes auglības nodrošināšanu, mikroorganismu lomu augsnes auglības veidošanā un augu izturības nodrošināšanu pret slimībām un kaitēkļiem. Džoelam ir talants pasniegt sarežģītas un tikai zinātniekiem saprotamas lietas vienkāršā valodā, tāpēc viņš ir pieprasīts lektors visā pasaulē.

Vairāk informācijas par lektoru viņa mājaslapā: https://www.integratedsoils.com

Valoda: Seminārā tiks nodrošināts sinhronais tulkojums no angļu valodas uz latviešu valodu.

Dalība seminārā – bez maksas.

Reģistrācija un plašāka informācija:

Lai pieteiktos dalībai seminārā, sazinieties ar LLKC Augļkopības nodaļas projektu vadītāju Lāsmu Ozolu pa e-pastu: [email protected] vai tālr. 26447400.

Seminārs tiek organizēts projekta “Ilgtspējīgas, tauriņziežus ietverošas lauksaimniecības sistēmas, lopbarības un pārtikas ķēdes nodrošināšana Eiropas Savienībā” (LegValue) ietvaros.

Semināra laikā var tikt fotografēts/filmēts, un šie materiāli var tikt izmantoti publicitātes nolūkos.

 

eu

 

Šis projekts ir saņēmis finansējumu no Eiropas Savienības pētniecības un inovācijas programmas “Apvārsnis 2020” dotācijas līguma Nr. 727672

Comments are closed.