Metot tiltu starp zinātni un praksi

biofruitnetAr atklāšanas sanāksmi, kas notika no 2019. gada 16. līdz 17. decembrim Hamburgā, ir oficiāli uzsākts projekts BIOFRUITNET.

Fokusējoties uz bioloģiskajiem sēkleņkoku, kauliņkoku un citruskoku augļiem, šī projekta mērķis ir uzlabot Eiropas bioloģisko augļu ražošanas konkurētspēju:

1) Apkopot un apvienot esošās praktiskās un zinātniskās zināšanas par augļu bioloģisko audzēšanu, lai tās plaši izplatītu visā ES, izmantojot vienkāršus formātus, piemēram, e-mācības, podkāstus, video un īsus rakstus.

2) Stiprinot iedibināto sadarbību bioloģisko augļu audzēšanā, izveidot saiknes, lai radītu spēcīgus bioloģisko augļu ražotāju un ieinteresēto pušu tīklus ar labu informācijas plūsmu.

Projektu koordinē starptautiskā lauksaimnieku asociācija Naturland, un tas tiek veikts sadarbībā ar 15 partnerorganizācijām, kas kopumā pārstāv 11 valstis. Kopā tiks strādāts 3 gadus, lai praktiski sniegtu informāciju lauksaimniekiem, risinot kaitēkļu un slimību problēmas augļu kultūrās.

Arī biedrība “Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija” piedalās projekta realizācijā, projekta koordinators Latvijā ir LBLA Augļkopības nozares vadītājs Gints Strazdiņš. 

Comments are closed.