Paplašināts pārtikas kvalitātes shēmās iekļaujamo produktu klāsts

IMG_9750Lai iespējami vairāk Latvijas ražotāju varētu piedalīties pārtikas kvalitātes shēmās, dodot iespēju patērētājiem saņemt kvalitatīvu vietējo produkciju, valdība otrdien, 20.oktobrī, grozīja pārtikas kvalitātes shēmu prasības. 

Turpmāk pārtikas kvalitātes shēmās būs iekļauti arī svaigi un mizoti kartupeļi un citi dārzeņi, skābēti un sālīti dārzeņi, kafija, tēja un manna. Daži kvalitātes prasību rādītāji ir precizēti, piemēram, pienam – sasalšanas punkts, gaļai – tauku un saistaudu saturs, paaugstinātas kvalitātes prasības eļļas augu produktiem, bet papildinātas prasības – primāro produktu ražotājiem.

Lai atbalstītu bioloģiskās lauksaimniecības shēmas dalībniekus, detalizētāk noteikta bioloģiskās lauksaimniecības shēmas darbības un jaunu shēmas dalībnieku pieteikšanās kārtība, kā arī noteikti skaidri kritēriji bioloģiskās lauksaimniecības shēmas operatoram, kura ražotais produkts tirdzniecībā ir nonācis ar norādi par bioloģisko lauksaimniecību. Papildus ir noteikts minimālais realizējamais apjoms.

Noteikumi “Grozījumi Ministru kabineta 2014.gada 12.augusta noteikumos Nr.461 “Prasības pārtikas kvalitātes shēmām, to ieviešanas, darbības, uzraudzības un kontroles kārtība”” stāsies spēkā pēc to apstiprināšanas valdībā un publicēšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”. 

 

Avots: Zemkopības ministrija

 

Comments are closed.