Pilnveido marķētās dīzeļdegvielas piešķiršanas kārtību lauksaimniekiem

Fuel_02Otrdien, 14. martā, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos grozījumus noteikumos, kas nosaka samazinātās akcīzes nodokļa likmes piemērošanas kārtību marķētai dīzeļdegvielai. Izmaiņas noteikumos paredz ar 2017./2018. saimniecisko gadu atcelt tiesības iegādāties degvielu ar samazināto akcīzes nodokļa likmi par zemes platību, kurās tiek audzēta kukurūza biogāzes ieguvei, jo Latvijā kukurūzu audzē gan lopbarības ieguvei, gan biogāzes ieguvei kā enerģētisko kultūru.

Izmaiņas nosacījumos nepieciešamas, jo jau šobrīd saskaņā ar likumu “Par akcīzes nodokli” lauksaimniecības produkcijas ražotājs nav tiesīgs iegādāties marķētu dīzeļdegvielu ar samazinātu akcīzes nodokļa likmi tādas lauksaimniecībā izmantojamās zemes platības apstrādāšanai, kurā audzē augus, ko tradicionāli izmanto par enerģētisko kultūru.

Tāpat izmaiņas noteikumos paredz noteikt saudzīgākas prasības attiecībā uz minimālo ieņēmumu apmēru no viena apsaimniekotā zemes hektāra bioloģiskajām saimniecībām. Turpmāk lauksaimniecības produkcijas ražotājs, kura saimniecība ir sertificēta atbilstoši normatīvajiem aktiem par bioloģisko saimniecību, būs tiesīgs saņemt marķēto dīzeļdegvielu ar samazinātu akcīzes nodokļa likmi, ja tā ieņēmumi no lauksaimnieciskās ražošanas būs vismaz 200 eiro no hektāra (neieskaitot saņemto valsts un Eiropas Savienības atbalstu).

Saudzīgākas prasības noteikumos sagatavotas, ņemot vērā, ka saimniecības, kurās tiek izmantotas bioloģiskās lauksaimniecības saimniekošanas prakses un metodes, īpaši attiecībā uz augu aizsardzības līdzekļu un mēslošanas līdzekļu lietošanu, nespēj iegūt vienlīdz lielas ražas apjomu no viena hektāra salīdzinājumā ar konvencionālajām saimniecībām, kurām nav šādu ierobežojošu nosacījumu.

Izmaiņas noteikumos stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālā izdevuma “Latvijas Vēstnesis” tīmekļvietnē. Plašāka informācija par grozījumiem Ministru kabineta (MK) 2015. gada 14. aprīļa noteikumos Nr. 194 “Kārtība, kādā piemēro samazināto akcīzes nodokļa likmi iezīmētai (marķētai) dīzeļdegvielai (gāzeļļai), ko izmanto lauksaimniecības produkcijas ražošanai, lauksaimniecības zemes apstrādei un meža vai purva zemes apstrādei, kurā kultivē dzērvenes vai mellenes, kā arī zemes apstrādei zem zivju dīķiem” pieejama MK tīmekļvietnē.

 

Avots: Zemkopības ministrija

Comments are closed.