Pilsētnieki bioloģiskajā saimniecībā var attālināti iestādīt un izaudzēt sev dārzeņus

Dabas Dobe aicina pilsētniekus pašiem sev izaudzēt dārzeņus – nenīkstiet virtuālās fermās, bet iestādiet kartupeli vienā kārtīgā bioloģiskajā saimniecībā! Jā, un to var izdarīt internetā!

Akcijā “Audzēsim kopā” Dabas Dobes mājas lapā var pasūtīt dārzeņus, par tiem iemaksājot simbolisku sēklas naudu. Šos dārzeņus iestādīs un izaudzēs bioloģiskajā saimniecībā “Avotiņi” Tirzā, Gulbenes novadā, un par tiem rūpēsies pieredzējusī zemniece Ligita Zvirbule. Rudenī, kad būs pienācis ražas laiks, dārzeņus varēs saņemt – vai nu lielos maisos vai arī pa daļām, turklāt par 30% lētāk nekā veikalā.

Akcijas laikā varēs sekot līdzi dārzeņu augšanai. Dabas Dobe savā blogā http://blogs.dabasdobe.lv regulāri ziņos un rādīs, kā “Avotiņos” sokas iestādītajiem dārzeņiem. Tāpat tie, kas dārzeņus būs “iestādījuši” varēs doties ciemos uz “Avotiņiem” un uz vietas aplūkot, kā audzē dārzeņus bioloģiskajā lauksaimniecībā.

Šī akcija ļaus pilsētniekiem tiešā veidā sadarboties ar zemniekiem, tādā veidā atbalstot Latvijas bioloģiskos lauksaimniekus, kā arī skaidri zināt, kādā veidā un kur tiek audzēti viņu izvēlētie dārzeņi. Ne mazāk svarīgi tas, ka akcijas rezultātā cilvēki varēs iegādāties bioloģiski audzētus dārzeņus par labāku cenu.

“Ar šo akciju mēs aicinām klientiem plānot savus izdevumus un vajadzības jau pusgadu uz priekšu, piemēram, apdomāt, cik burkānus vai kartupeļus vajadzēs rudenī. Tādā veidā mēs arī piedāvājam alternatīvu modeli pastāvošajai lielveikalu kultūrai – klienta un zemnieka sadarbību, kurā dārzeņus zemnieki iestādīs un izaudzēs tieši tiem, kas tos pasūtīs. Turklāt sadarbojamies ar mums labi zināmu un uzticamu saimniecību. Pētījumi un arī mūsu pieredze rāda, ka cilvēki arvien vairāk vēlas zināt, kāda ir viņu ikdienā lietoto produktu izcelsme. Šajā akcijā būs iespēja no sākuma līdz galam izsekot sava produkta augšanai, tieši pašā lauksaimniecības procesā neiesaistoties,” saka Liene Brizga-Kalniņa no Dabas Dobes.

“Mēs arī vēlamies pilsētniekam pietuvināt tieši bioloģisko dārzeņu audzēšanas procesu, jo tas ir grūtāks un sarežģītāks nekā konvencionālā lauksaimniecība. Ceram, ka tas ļaus labāk izprast bioloģiski audzētas pārtikas vērtību.”

Dabas Dobe aicina – nesēdiet virtuālā fermā, bet iestādiet sev dārzeņus “Avotiņos”! Dārzeņu iestādīšanai var pieteikties līdz 1.jūlijam Dabas Dobes mājas lapā www.dabasdobe.lv/bode/Akcija Audzēsim kopā!

Papildu informācija:

www.dabasdobe.lv,
http://blogs.dabasdobe.lv

Liene Brizga-Kalniņa
[email protected]

Tel. 29110527
Informāciju sagatavoja Liene Brizga-Kalniņa, “Dabas dobes” pārstāve.

Comments are closed.