Plāno optimizēt traktortehnikas vadītāju kategoriju skaitu

trZemkopības ministrija sagatavojusi izmaiņas Ceļu satiksmes likumā, kas paredz optimizēt traktortehnikas vadītāju kategoriju skaitu un traktortehnikas vadītāju apliecību iegūšanas kārtību.

 

Izmaiņas likumā paredz apvienot vairākas traktortehnikas kategorijas vienā kategorijā, tādējādi samazinot pašreizējo traktortehnikas kategoriju skaitu līdz četrām traktortehnikas kategorijām. Līdz ar izmaiņām traktortehnikas kategoriju grupējumā plānots arī mainīt traktortehnikas kategoriju nosaukumus, aizstājot burtus A, B, C, D, E, F, G, un H ar saīsinājumiem T1, T2, T3, un T4. Tādējādi kategoriju nosaukumi nedublēsies ar autovadītāju kategorijām Latvijā un Eiropas Savienībā.

Traktortehnikas vadītāju kategorijas pēc traktortehnikas specifikācijas un to galvenā izmantojuma veida plānots grupēt šādi:

•           lauksaimniecībā izmantojamā traktortehnika (T1 un T2);

•           mežkopībā izmantojamā traktortehnika (T3);

•           būvniecībā izmantojamā traktortehnika (T4).

Tāpat kā līdz šim saglabāsies traktortehnikas masas dalījums traktortehnikas kategorijās un traktortehnikas vadītāju tiesības varēs iegūt no 16 gadiem traktortehnikai ar pilnu masu līdz 7500 kg un no 17 gadiem uz pārējo traktortehniku. Mainot traktortehnikas vadītāju apliecību un iegūstot jauno kategoriju, paplašināsies kategorijas traktortehnikas grupa, tāpēc persona būs tiesīga vadīt plašāku traktortehnikas klāstu.

Līdzšinējā C un H kategorija (ekskavatori, pašgājējiekrāvēji un speciālā pašgājējtehnika) tiks iekļauta visās kategorijās, jo to izmantošana ir būtiska visās nozarēs. D kategorija (lauksaimniecības pašgājējmašīnas) tiks iekļauta T1 un T2 kategorijā, jo traktorus un lauksaimniecības pašgājējmašīnas darbā izmanto pamatā vienas nozares pārstāvji, t.i., lauksaimnieki, savukārt E kategorijā tiks iekļauta T4 kategorijā, jo tā ir ceļubūves mašīna.

Plānots, ka izmaiņas likumā arī atvieglos darbu attiecīgās nozares darba devējiem, jo traktortehnikas vadītāju kategorijas būs sagrupētas pēc traktortehnikas specifikācijas un to galvenā izmantojuma veida.

Plašāka informācija par plānotajām izmaiņām Ceļu satiksmes likumā, ko ceturtdien, 29. jūnijā, izsludināja Valsts sekretāru sanāksmē, pieejama MK tīmekļvietnē. Izmaiņas likumā vēl tiks skatītas valdībā un Saeimā.

 

Avots: Zemkopības ministrija

Comments are closed.