Politiķu «Zaļā grila» diskusija: «25% zemes – bioloģiskajai lauksaimniecībai 2030. gadā. Vai mums ir rīcības plāns?»

diskusija BIORīt, 3. decembrī, notiks «Zaļā grila» tiešsaistes diskusija par bioloģiskās lauksaimniecības attīstību Latvijā. Diskusija izskanēs Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) rīkotās  bioloģiskās lauksaimniecības konferences «Tālredzīgi un saskaņā ar dabu» ietvaros. Diskusija notiks laikā no pulksten 14.30 līdz 15.30, to būs iespējams vērot www.laukutikls.lv un LLKC Facebook profilā.

Nozīmīgākie «Zaļa grila» diskusijas temati: Latvijas rīcība, lai tuvotos stratēģijā «No lauka līdz galdam» izvirzītajiem mērķiem, tostarp – ievērojami palielināt bioloģiski apsaimniekotās platības un samazināt pesticīdu lietošanu. Līdz šim lauksaimniecības politika Latvijā ierasti tikusi skatīta šauri (domājot primāri par industriālo lauksaimnieku konkurētspēju un ekonomiskajām interesēm), tomēr lauksaimniecības ietekme ir ļoti plaša, tiešā veidā mijiedarbojoties arī ar dabu un sabiedrības veselību. Politiķi skaidros iemeslus, kā arī debatēs par PVN samazināšanu bioloģiskajai pārtikai, Latvijas bioloģiskās lauksaimniecības stratēģijas izstrādi, Zaļo publisko iepirkumu un tā būtību, kā arī citiem aktuāliem tematiem.

Diskusiju vadīs žurnāla «BIOLOĢISKI» galvenais redaktors Raivis Bahšteins. Uz «Zaļā grila» nokaitētajiem jautājumiem atbildēs ar lauksaimniecību, vidi un sabiedrības veselību saistīti politiķi, kā arī LLKC valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis. Dažādas politikas nozares un interešu grupas «Zaļā grila» diskusijā pārstāvēs politiķi:

– Artūrs Toms Plešs, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs, partiju apvienības «Attīstībai/Par!» Saeimas frakcijas deputāts;

–  Jānis Grasbergs, Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs (Nacionālā apvienība);

–  Armands Krauze, Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas deputāts, Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētājs;

–  Ilmārs Dūrītis, Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs, partiju apvienības «Attīstībai/Par!» Saeimas frakcijas deputāts.

 

logo

 

 

 

 

«Zaļā grila» diskusija «25% zemes – bioloģiskajai lauksaimniecībai 2030. gadā. Vai mums ir rīcības plāns?» notiek Latvijas Dabas fonda vadītā projekta «Zaļais Barometrs» ietvaros. Diskusiju rīko «Zaļā Barometra» projekta partneris – Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija. Projektu «Zaļais Barometrs» finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu «Aktīvo iedzīvotāju fonds».

Comments are closed.