Praktiskais seminārs par komposta gatavošanu ar lektoru Džoelu Viljamu

joelLLKC 7. oktobrī rīko praktisko semināru “Augsnes auglības uzlabošana ar kompostu un kompostu tējām” ar lektoru Džoelu Viljamu no Lielbritānijas.

 

 

 

Semināra mērķis:
Semināra laikā būs iespēja praktiski sekot līdzi komposta pagatavošanas pamatprincipiem un rast atbildes uz to, kādas pamatsastāvdaļas un papildsastāvdaļas pievienojamas, veidojot kompostu, kā pareizi veidot komposta kaudzi, kā uzturēt pareizu temperatūru un mitrumu komposta kaudzē, kā noteikt komposta nogatavošanos un kā šo kompostu efektīvi izmantot. Seminārā tiks demonstrēts, kā pagatavot komposta ekstraktus, vienkāršu komposta tēju un ar gaisu bagātinātu komposta tēju.

Semināra programma:
Komposta gatavošana
– Komposta gatavošanas pamatprincipi,
– Pamatstāvdaļas – “zaļie” un “sausie” materiāli – un papildsastāvdaļas,
– Temperatūras un mitruma monitorings,
– Komposta nogatavināšanās,
– Komposta izmantošana.

Komposta tējas gatavošana
– Komposta tēju veidi (komposta ekstrakts, vienkārša komposta tēja un ar gaisu bagātināta komposta tēja),
– Nepieciešamais aprīkojums komposta tējas veidošanai (gaisa pumpis),
– Ūdens kvalitāte,
– Higiēnas ievērošana,
– Komposta tēju izmantošana.

Rīki augu veselības un kvalitātes novērtēšanai
– Refraktometra un citu rīku pH, kālija un nitrātu noteikšanai augu sulā pielietojums.

Par lektoru
Lektors Džoels Viljams ir aizrautīgs pasniedzējs, kurš ar prieku dalās savās teorētiskajās un praktiskajās zināšanās par lauksaimniecību, it īpaši augsnes auglības nodrošināšanu, mikroorganismu lomu augsnes auglības veidošanā un augu izturības nodrošināšanu pret slimībām un kaitēkļiem. Džoelam ir talants pasniegt sarežģītas un tikai zinātniekiem saprotamas lietas vienkāršā valodā, tāpēc viņš ir pieprasīts lektors gan Eiropā, gan ASV un Kanādā.
Pēc bakalaura grāda iegūšanas lauksaimniecībā ar specializāciju augu un augsnes zinātnēs Džoels strādājis gan bioloģiskajās, gan konvencionālajās saimniecībās un bioloģiskās lauksaimniecības sertifikācijas iestādē, vērtējot augsnes bioloģiju un ķīmiju un sniedzot padomus augsnes uzlabošanai. Džoels dzimis Austrālijā, taču šobrīd viņš dzīvo Anglijā un ir atbildīgs par bioloģiskā dārza uzturēšanu Rohemptonas universitātē Londonā. Paralēli darbam universitātē viņš turpina lasīt lekcijas lauksaimniekiem visā pasaulē un tagad – arī Latvijā.

Vairāk par lektoru Džoelu Viljamu var uzzināt viņa mājaslapā: http://www.biolifeag.com/

Semināra norises laiks un vieta:
Seminārs notiks 2016. gada 7. oktobrī no plkst.10.00 līdz 15.00.
Vieta – Ilzes un Jura Lipsku saimniecībā “Jaunstokas”, Krimuldas pagasts, Krimuldas novads, LV-2145.

Norādījumi: ceļā no Inciema uz Siguldu pie pieturas “KRUSTIŅI” (0,5 km aiz Inciema) jāgriežas pa kreisi un jābrauc tik 1,6 km taisni. Kreisajā pusē ieraudzīsiet siltumnīcas, tā ir Lipsku saimniecība. Garām pabraukt grūti. Ja esat pabraukuši garām, tad aiz Jaunstokas ir vēl vienas mājas un tad strupceļš – tātad jābrauc atpakaļ un jāmeklē siltumnīcas.
Atrašanās vieta kartē:
goo.gl/5ZERSv

Semināra valoda:
Seminārs notiks angļu valodā ar tulkojumu latviešu valodā.

Dalības maksa:
Dalība seminārā 20 EUR.

Reģistrācija un plašāka informācija:
Lai pieteiktos dalībai seminārā, sazinieties ar LLKC projektu vadītāju Lāsmu Ozolu pa e-pastu: [email protected] vai tālr. 27815545.

Pieteikšanās semināram ir obligāta!

 

 

Avots: LLKC

Comments are closed.