Sākam BioLoģisko eksperimentu!

bio_eksperiments_maketsViens no izplatītākajiem priekšstatiem par bioloģisko pārtiku – tā ir pārāk dārga. Turklāt bieži tiek uzskatīts – tā ir nepamatoti dārga, un nav šīs cenas vērta. Mēs, kampaņa “BioLoģiski!” esam pārliecināti, ka bioloģiskās pārtikas dārdzība ir mīts, kurš aizkavējies sabiedrības priekšstatos, kamēr bioloģiskās pārtikas nozare ir gājusi uz priekšu, attīstījusies, un cenu starpība starp bioloģiskiem un nebioloģiskiem produktiem ir krietni samazinājusies. Šobrīd pēc mūsu rīcībā esošajiem datiem tā ir vidēji aptuveni 30% un svārstās atkarībā no produktu grupas un iegādes kanāla.

Lai pārbaudītu mūsu pārliecību praktiski, esam sākuši Bioloģisko eksperimentu. Tā mērķis – noskaidrot, vai parasta Latvijas ģimene, kas līdz šim nelieto bioloģisko pārtiku, var iekļaut savā ikdienas pārtikas grozā vairāk bioloģiskos produktus, nepalielinot pārtikai paredzēto budžetu.

Eksperimentā piedalās:

Agnese un Kristaps Priekuļi. Jauna, aktīva ģimene, kurā aug divi bērni – 2 gadus vecais Kristians un 4 mēnešu vecais Gabriels. Tētis Kristaps nodarbojas ar nekustamajiem īpašumiem un attīsta savu biznesu, mamma Agnese kopš vecākā dēla piedzimšanas ir mājsaimniece. Bioloģisko pārtiku nelieto, ar bioloģiskās pārtikas marķējumu  līdz šim nebija pazīstami. Tētis ir diezgan skeptisks par šāda marķējuma uzticamību.

Priekuļu ģimeni eksperimenta gaitā konsultēs eksperti:

Evija Kropa, Swedbank finanšu institūta eksperte. Evijas uzdevums – ieteikt, kā ģimene var organizēt un plānot ģimenes kopējo budžetu un palīdzēt tajā atrast iespējas iegādāties bioloģisko pārtiku.

Eva Kataja, uztura speciāliste, ieteiks, kā veidot pilnvērtīgu ģimenes ikdienas ēdienkarti un kā esošajā ēdienkartē iekļaut vairāk bioloģisko produktu.

Jana Simanovska, ķīmiķe, vides inženierzinātņu doktore būs bioloģiskās pārtikas eksperts. Jana zina, kurus produktus ikdienā būtu visvairāk ieteicams nomainīt ar bioloģiskajiem, un arī pārzina bioloģiskās pārtikas iegādes iespējas.

Eksperti pēc ģimenes paradumu iepazīšanas izstrādā rekomendācijas, un no tām izveidosim “BIO plānu Priekuļiem” – sarakstu ar rīcībām, kuras palīdzētu iekļaut vairāk bioloģiskās pārtikas ikdienas patēriņā, kā arī kopā ar Priekuļu ģimeni dosimies apmeklēt lielveikalu. Pēc tam ģimene izmēģinās kādas no ieteiktajām rekomendācijām, un eksperimenta noslēgumā apkoposim secinājumus.

????????

Vai mums izdosies mainīt ģimenes paradumus? Vai izdosies pārliecināt skeptisko tēti Kristapu? Vai mammai Agnesei uztura speciālistes ieteikumi liksies pievilcīgi? Vai ģimenes ikdienas pārtikā ienāks bioloģiskie produkti? Eksperimenta secinājumus apkoposim līdz 20. jūnijam, kad tas noslēgsies.

Eksperimentam var sekot līdzi www.biologiski.lv un https://www.facebook.com/BioLogiski/

Par kampaņu

Kampaņa “BioLoģiski!” īstenota ar Eiropas Savienības un LR Zemkopības ministrijas finansiālu atbalstu un Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas līdzfinansējumu. Tā noritēs līdz 2016. gada jūlijam. Kampaņas īstenotājs ir Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija.

Par bioloģisko pārtiku

Bioloģiskā pārtika ir audzēta un ražota saskaņā ar dabiskajiem augu un dzīvnieku augšanas procesiem, neizmantojot sintētiski ražotus pesticīdus, minerālmēslus un antibiotikas. Termini “bioloģisks” un “ekoloģisks”, “bio” un “eko” attiecībā uz pārtiku ir vienlīdzīgi.

 

www.biologiski.lv
Liene Brizga-Kalniņa
Kampaņas BioLoģiski! koordinatore
[email protected]
29110527

Comments are closed.