Seminārs “Augsnes audzēšana augu auglības un veselības nodrošināšanai un emisiju mazināšanai dārzkopībā un bioloģiskajā lauksaimniecībā”

soilKulturys studeja Speiga kopā ar LLKC Daugavpils biroju 10. augustā organizē semināru “Augsnes audzēšana augu auglības un veselības nodrošināšanai un emisiju mazināšanai dārzkopībā un bioloģiskajā lauksaimniecībā”.

Lektors no ASV stāstīs, kā ar bioloģiskās lauksaimniecības metodēm veicināt kultūraugsnes iekopšanu, tās veselību, kā saimniekot, veidojot noslēgtu oglekļa aprites ciklu saimniecībā.

Semināra mērķis
Semināra mērķis ir sniegt padziļinātas zināšanas par barības vielām augsnē un to nozīmi, praktiski pielietojamām tehnikām augsnes organisko vielu daudzuma straujai palielināšanai, kompostēšanas nozīmi, bioloģiskajiem procesiem augsnē un kompostā, praktiskām dažādu veidu kompostēšanas tehnikām.

Seminārā paredzēts arī ieskicēt “carbon farming” jeb SEG emisiju samazinošas lauksaimniecības principus, balstoties uz lektora pieredzi ASV saimniecībās.

Par lektoru
Lektors Maiks Larrive ir zemes zinātņu maģistrs un Fulbraita stipendiāts vides zinātnēs, Master Gardener programmas dalībnieks un brīvrātīgais lektors, kurš specializējas lauksaimniecības un vides jautājumos. Piedalījies invazīvo augu, tai skaitā latvāņa, pētīšanas projektos Latvijā, veidojis savā dzimtajā Tenesī štatā, Memfisā Komposta audzēšanas biedrību, lai mācītu vietējiem iedzīvotājiem komposta veidošanas tehnikas, piedalās biškopju un dārzkopju apmācībā Tenesī štatā.

Pēdējā gada laikā lektors intensīvi strādā kā konsultants ASV saimniecībās ar “carbon farming” tehnoloģijām un metodēm  (latviski tuvākais tulkojums – siltumnīcas efektu izraisošo gāzu emisijas samazināšana lauksaimniecībā, veidojot maksimāli noslēgtu oglekļa un slāpekļa aprites ciklu katrā saimniecībā jeb SEG emisiju samazinošā lauksaimniecība).

Seminārs paredzēts:
1)   bioloģiskajiem lauksaimniekiem;
2)   ikvienam, kas interesējas par augsnes un augu veselības uzlabošanu ar bioloģiskajām metodēm.

Semināra norises laiks un vieta:

Seminārs notiks 2017. gada 10. augustā LLKC Daugavpils birojā Daugavpilī, Sēlijas ielā 25 no plkst. 10.00 līdz 15.00.

Informācija par semināru arī http://latgola.permakultura.lv/2017/08/augsnes-audzesana-daugavpili-10-augusta/

Semināra valoda:
Seminārs notiks angļu valodā ar tulkojumu latviešu valodā.

Dalības maksa:
Seminārs ir bez maksas.

Reģistrācija un plašāka informācija:
Lai pieteiktos dalībai seminārā, sazinieties ar Ilzi Mežniece pa e-pastu [email protected] vai tālr. 26358845.

Pieteikšanās semināram ir obligāta!

Semināra programma:

Augsnes audzēšana

Lai dabā veidotos 2,5 cm augsnes, ir jāpaiet 500 gadiem. Praktizējot saprātīgu zemes apsaimniekošanu, tik pat biezu augsnes slāni iespējams izveidot vienas augšanas sezonas (gada) laikā. Audzēt augsni nozīmē izmantot bioloģiskos procesus dabā, aktivizējot un pabarojot mikro- un makroorganismus, kuri veic organiskās vielas noārdīšanas/pārstrādes procesus augsnes virsējā slānī, vienlaicīgi izvairoties no sintētisko mēslojumu, citu ķīmisku preperātu, kā arī invazīvu/intensīvu augsnes apstrādes tehniku izmantošanas.

Kompostēšanas tehnikas:

Pārskats par metabolisma procesiem kompostā un to, kā mikroorganismi nodrošina organikas noārdīšanu. Labāko prakšu un kompostēšanas tehniku apskats, komposta pielietošana bez-aršanas un “lasanjas” augsnes apstrādes tehnikās augsnes audzēšanai.

SEG emisiju ierobežojoša lauksaimniecība

Piemēri no lektora pieredzes ASV saimniecībās, ieviešot emisiju samazinošās saimniekošanas principus.

Lektora MIKE LARRIVEE lekcijas Latvijā ir īstenotas, pateicoties Baltijas Amerikas Brīvības Fonda (BAFF) finansējumam. Vairāk informācijas par BAFF stipendijām un lektoru atbalstu varat uzzināt, apmeklējot www.balticamericanfreedomfoundation.org.

Avots: LLKC

Comments are closed.