Spriedīs par bioloģiskās pārtikas lomu mazumtirdzniecībā, pārstrādē un publiskajos iepirkumos

Ceturtdien, 21. martā, kultūras centrā «Berģi» norisināsies konference «Bioloģiskā pārtika: tirgus situācija un prognozes».

Konferenci atklās Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas (LBLA) ilggadējais valdes priekšsēdētājs Gustavs Norkārklis un tās ievadā bioloģiskos lauksaimniekus un citus interesentus uzrunās zemkopības ministrs Armands Krauze.

Bioloģiskās pārtikas jomas eksperti izklāstīs savu redzējumu par nozares līdzšinējo attīstību un turpmākajām izaugsmes iespējām, iezīmējot bioloģiskās pārtikas lomu mazumtirdzniecībā, pārstrādē un publiskajos iepirkumos.

SIA «Rimi Latvia» kategoriju departamenta direktore Inese Pētersone stāstīs par bioloģiskās pārtikas pieprasījuma dinamiku, izaugsmes iespējām un izaicinājumiem, ar kādiem sastopas ekoproduktu mazumtirgotāji. Lielākā bioloģiskās pārtikas pārstrādes uzņēmuma AS «Dobeles dzirnavnieks» valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils sniegsieskatu bioloģisko graudu pārstrādes attīstībā un tās turpmākajā potenciālā. Savukārt Agroresursu un ekonomikas institūta pētniece Agnese Hauka šķetinās zaļā publiskā iepirkuma piedāvātās iespējas, meklējot atbildi uz jautājumu, vai zaļais publiskais iepirkums ir burvju nūjiņa bioloģiskās pārtikas noietam vai tomēr aiz tā slēpjas smags darbs.

Bioloģiskās pārtikas tirgus apjoms, tāpat kā bioloģiski sertificētās lauksaimniecības zemes platība, iepriekšējos gados pasaulē pieredzēja visai strauju augšupeju, tomēr bio tirgus piebremzēšanās Eiropā un pēdējā laikā novērojamās bioloģisko izejvielu cenu svārstības lauksaimniekiem liek uzdot jautājumus par turpmāko bio tirgus attīstību.

Vienlaikus, neskatoties uz globālajām norisēm bioloģiskās pārtikas tirdzniecībā, Latvijā nozares dalībniekus nodarbina jautājums par to, kā nodrošināt lielāku bioloģiskās pārtikas grozu – gan mazumtirdzniecībā, gan kafejnīcās un restorānos un tāpat arī mācību un citu publisko iestāžu ēdināšanā.

Veselība, ekoloģija, godīgums un rūpes – tie ir četri bioloģiskās lauksaimniecības pamatprincipi, kas pauž nozares devumu pasaulei un skaidri iezīmē trajektoriju, pa kuru turpmāk vajadzētu virzīties visai pārtikas ražošanas sistēmai kopumā. Savukārt atsevišķu industriālo lauksaimnieku organizāciju vēršanās pret vides prasībām jo sevišķi iezīmē bioloģisko zemnieku nozīmīgo lomu ilgtspējīgas, dabai, klimatam un sabiedrības veselībai draudzīgas pārtikas ražošanā.

Konference norisināsies LBLA biedru ikgadējās kopsapulces ietvaros. Pēc konferences notiks LBLA valdes un valdes priekšsēdētāja vēlēšanas, kā arī jaunā padomes sastāva apstiprināšana.

LBLA ir profesionāla bioloģiskās lauksaimniecības nozares organizācija, dibināta 1995. gadā. LBLA apvieno ekoproduktu ražotājus, pārstrādātājus, tirgotājus un bioloģiskās kustības atbalstītājus.

Konference «Bioloģiskā pārtika: tirgus situācija un prognozes» norisināsies 21. martā kultūras centrā «Berģi», Brīvības gatvē 455, Rīgā. Aicinām elektroniski pieteikties konferences apmeklējumam vai, neskaidrību gadījumā rakstot uz e-pastu [email protected]. Dalībnieku reģistrācija pasākuma dienā no pulksten 10.00, konferences sākums pulksten 10.30.

Plašāka informācija: Raivis Bahšteins, biedrības «Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija» lauksaimniecības politikas eksperts Tālr. 29495001, e-pasts [email protected]

Comments are closed.