Uz apbalvojumu “Laiks Ziedonim 2016” Tautsaimniecībā pretendē četri uzņēmēji

ziedonis123Imanta Ziedoņa fonda dibinātāju un vizionāru sanāksmē noskaidroti apbalvojuma „Laiks Ziedonim 2016” nominanti Tautsaimniecībā. Šogad tautsaimniecības nominācijā „Zemi es mācos” uz laureāta titulu pretendē četri uzņēmēji: Juris Paulovičs no zemnieku saimniecības „Ķelmēni”, Viestura Brālīša ģimene no zemnieku saimniecības „Piesaule”, Jāņa Sietiņsona ģimene no zemnieku saimniecības „Kalna Smīdes” un Ziedonis Vilciņš no „Kalna gaviešiem”. Laureāts tautsaimniecības nominācijā tiks paziņots cildināšanas ceremonijā 3. maijā, Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā.

Nominācijā “Zemi es mācos” apbalvojums tiks pasniegts mazajai vai vidējai lauku saimniecībai, kas atbalsta videi draudzīgas saimniekošanas principus un spēj nodarbināt citus, neaizmirstot par savas saimniecības sakoptību. Šī gada žūrijas komisijas vadītāja ir žurnāliste Daina Bruņiniece, kura darbojas kopā ar vizionāriem Ēriku Hānbergu, Baibu Mikālu, Aigaru Rostovski, Lailu Līdumu un Jāni Nīmani (2014. gada laureāts). Vizionāri ir cilvēki, kuri ir kompetenti nominācijas jomā un pārzina nozares aktualitātes.

Pretendentus apbalvojumam var izvirzīt jebkurš cilvēks, kā arī iespējams pašiem pieteikt sevi. Apbalvojumam „Laiks Ziedonim 2016” šogad tika pieteikti vairāk nekā 170 pretendenti, no kuriem tautsaimniecības nominācijā 14. Visu martu vizionāri rūpīgi vērtēja pretendentu pieteikumus, apciemoja vairākas saimniecības, lai izvēlētos tos nominantus, kuri pretendēs uz „Zemi es mācos” laureāta titulu.

Nominācijas „Zemi es mācos” žūrijas komisijas vadītāja, žurnāliste Daina Bruņiniece: „Ir sajūta, ka mēs kā darba bites esam pārlaidušies pāri visai Latvijai, piepildot savas kanniņas ar medu – esam tikušies ar lieliskiem saimniekiem, iepazinuši latviskas vērtības – maizi, medu, dzērvenes un mežu. Es domāju, ka Imants Ziedonis priecātos par mūsu izvēlētajiem nominantiem. Katrs no satiktajiem saimniekiem ir īpašs, katram ir interesants stāsts, kā radusies saimniecība, bet visi savu darbu veic ar lielu ieinteresētību, ir laimīgi par to, ko dara, gatavi nodot darba mīlestību jaunākajai paaudzei. Visi četri „Zemi es mācos” nominanti iemieso Imanta Ziedoņa apbalvojuma „Laiks Ziedonim” vērtības: sūtību, degsmi un izcilību, visiem ir mīlestība uz savām saknēm, uz Latviju. Mēs ceram, ka izdarīsim pareizo izvēli, atrodot šī gada laureātu.

Juris Paulovičs, zemnieku saimniecības „Ķelmēni” īpašnieks. ZS “Ķelmēni” Gulbenes novadā nodarbojas ar bioloģisko lauksaimniecību (graudkopību), bioloģiskās maizes cepšanu un tirdzniecību, uzsākta bioloģiskās lopbarības ražošana. Rankas rudzu rupjā maize ir gan pašu, gan pircēju iecienītākais produkts no ZS “Ķelmēni” klāsta, kas tiek cepta no pašu un kaimiņu saimniecībās audzētiem un maltiem bioloģiskajiem rudziem.

Viestura Brālīša ģimene, zemnieku saimniecība „Piesaule”.  ZS „Piesaule” Ārlavas pagastā nodarbojas ar lielogu dzērveņu audzēšanu ražošanas platībās. Šī saimniecība bija dzērveņu audzēšanas celmlauži Latvijā, kas 20 gadu laikā izveidojuši audzēšanas tehnoloģiju un mehanizēto ogu novākšanu labākajā pasaules līmenī. ZS „Piesaule” produkcija augstās ogu kvalitātes dēļ ir pieprasīta Eiropas tirgos.

Jāņa Sietiņsona ģimene – zemnieku saimniecība „Kalna Smīdes”. ZS „Kalna Smīdes” Drabešu pagastā jau 20 gadus nodarbojas ar biškopību, īstenojot bioloģiskās lauksaimniecības metodes.  Šo bišu dravu raksturo inovatīvi produkti, eksportspēja un līdzdalība starptautiskos pētījumos, analizējot, kādēļ pasaulē izzūd bites. ZS „Kalna Smīdes” produkciju labprāt iegādājas tiešās pirkšanas pulciņu dalībnieki.

Ziedonis Vilciņš – „Kalna gavieši” saimnieks. Skuejenes pagasta „Kalna gavieši” saimnieks Ziedonis īsteno videi draudzīgu mežu apsaimniekošanu. Ziedonis Vilciņš cērt kokus, iegūst ienākumus sev, savai ģimenei, darbiniekiem, saglabājot meža vidi un Latvijas dabas daudzveidību. Viņš mežu respektē kā dzīvu sistēmu ar neskaitāmām sugām, ar dažādām vērtībām. Viņš ir teju vienīgais lielais meža īpašnieks Latvijā, kurš gadu gaitā attīstījis un nu spēj pierādīt un skaidrot arī citiem – kā iespējams iegūt koksnes resursus, neiznīcinot mežu, nenocērtot to kailcirtē.

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” apbalvojumu „Laiks Ziedonim” iedibinājis 2014. gadā, lai iedvesmotu, novērtētu un cildinātu jaunradi, kā arī dzejniekam Imantam Ziedonim svarīgās vērtības – izcilību, degsmi, sūtību, stāju, veiksmi un savpatību, kas jau trešo gadu tiek meklētas ikviena pretendenta personībās. Tā ir iespēja ikvienam pamanīt un izcelt kādu savu novadnieku, darba devēju, kolēģi vai aktīvu jaunieti.

Arī šogad apbalvojums tiks pasniegts piecās nominācijās. Laureātus atbalsta mecenāti Boriss un Ināra Teterevi, nodrošinot katras nominācijas laureātam naudas balvu 3 000 eiro apmērā.

Apbalvojuma sadarbības partneri – Latvijas Televīzija, Latvijas Radio, ziņu portāls Delfi, žurnāls Ieva, Sestdiena un draugiem.lv. Apbalvojumu organizē Imanta Ziedoņa fonds “Viegli”, atbalsta apdrošināšanas sabiedrība ERGO un Jūrmalas pilsēta.

 

Par Imanta Ziedoņa fondu „Viegli”

Imanta Ziedoņa fonds „Viegli” dibināts 2010. gada pavasarī, lai īstenotu fonda patronam – dzejniekam Imantam Ziedonim tuvu misiju: „Latvija ir brīnumskaista zeme, bet skaistajam jāpalīdz parādīties”. Fonda mērķis ir atbalstīt un veicināt jaunradi Latvijā, veicinot Imanta Ziedoņa ideju īstenošanos un vērtību turpināšanos, atbalstot radošas, neparastas idejas un, veidojot sabiedriskus projektus, kas atklāj Latvijas skaistumu.

 

Papildu informācijai:
Kristīne Tjarve
Imanta Ziedoņa fonds „Viegli”
Komunikācijas projektu vadītāj
Tālr.: 29296617
e-pasts: [email protected]
www.laiksziedonim.lv

Comments are closed.