Var pieteikties marķētās dīzeļdegvielas avansam un īstermiņa aizdevumam no vienotā platību maksājuma

No šī gada 16. marta Lauku atbalsta dienesta Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā lauksaimnieki var pieteikties marķētās dīzeļdegvielas avansam un īstermiņa aizdevumam no vienotā platību maksājuma.

Lai mazinātu degvielas cenu kāpuma ietekmi, 2022./2023. saimnieciskajam gadam paredzētā dīzeļdegviela ar samazināto akcīzes nodokļa likmi tiks piešķirta jau martā. Avansa apjoms ir 50 procentu apmērā no 2021./2022. saimnieciskajā gadā piešķirtā marķētas dīzeļdegvielas daudzuma. Līdz šī gada 30. jūnijam tiks veikts pārrēķins, piešķirot dīzeļdegvielu ar samazinātu akcīzes nodokļa likmi 2022./2023.saimnieciskajam gadam.

Iesniedzot dīzeļdegvielas ar samazinātu akcīzes nodokļa likmi pieteikumu, Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā jāatzīmē, ka lauksaimnieks vēlas saņemt marķētās dīzeļdegvielas avansu. Lai pieteiktos marķētās dīzeļdegvielas avansam, šobrīd nav jāiesniedz platību maksājumu pieteikums 2022.gadam.   

Lauksaimniekiem arī šogad ir iespēja saņemt īstermiņa aizdevumu, kas rudenī tiks dzēsts no piešķirtā vienotā platības maksājuma. Aizdevums tiks piešķirts, ņemot vērā 2021.gadā vienotajam platības maksājumam apstiprināto platību. Īstermiņa aizdevuma likme ir noteikta 40 eiro apmērā par apstiprināto hektāru.

Tālrunis uzziņām: 67095000.

Avots: LAD

Comments are closed.