Veiksmīgi norit pieteikšanās platību maksājumiem elektroniski

IMG_8518Zemkopības ministrija (ZM) un Lauku atbalsta dienests (LAD) 2016. gada platību maksājumu sezonā aicināja lauksaimniekus pieteikties platību maksājumiem elektroniski. ZM un LAD ir gandarīts par lauksaimnieku atsaucību un sapratni, jo pieteikšanās Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā (EPS) noritējusi ļoti veiksmīgi. Līdz 23. maijam, kad platību maksājumiem varēja pieteikties bez kavējuma sankcijas, LAD saņēma 59 585 elektroniskus iesniegumus platību maksājumiem, un tikai 200 iesniegumus papīra formā (pagājušajā gadā papīra formā pieteicās aptuveni 36 000 klientu).

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs uzsver: “Esmu gandarīts, ka Latvijas lauksaimnieki tik aktīvi ir izmantojuši Elektroniskās pieteikšanās sistēmas platību maksājumiem acīmredzamās priekšrocības. Mūsu zemnieki labprāt izmanto mūsdienu tehnoloģiju piedāvātās iespējas gan lauksaimnieciskajā ražošanā, gan administrēšanā. Elektroniskās pieteikšanās sistēma ir daudz ērtāka un ātrāka nekā līdzšinēja papīra formāta dokumentu aizpildīšana. Turklāt elektroniskās sistēmas izmantošana nodrošina kļūdu mazāku īpatsvaru, ātrāku iesniegumu datu apstrādi Lauku atbalsta dienestā un līdz ar to arī savlaicīgāku atbalsta izmaksu lauksaimniekiem un mazāku sankciju apjomu.”

LAD ieguldīja apjomīgu darbu, organizējot gan mācības, gan klātienes konsultācijas, lai palīdzētu ikvienam lauksaimniekam izmantot EPS sniegtās priekšrocības, un iesniegt iesniegumu elektroniski. Aktīvu darbu veica arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs.

LAD ir digitalizējis visus iepriekšējā gada pieteikumus, tāpēc klientiem, kuri lieto EPS pirmo reizi, ir iespējams kopēt iepriekšējā gada pieteikumus. Sistēma sniedz brīdinājumus arī gadījumos, ja klients aizmirst pieteikties kādam no atbalsta veidiem, kuru saņēmis iepriekšējos gados, kā arī neļauj pieteikt neatbilstošas platības.

Pieteikšanās platību maksājumiem ar atbalsta samazinājumu 1% apmērā par katru darba dienu notiek vēl līdz šā gada 15. jūnijam.

 

Avots: Zemkopības ministrija

Comments are closed.