VTUA aicina piedalīties pasākumā “Traktordiena 2017”

td2017_logo_lv_ar_datumu_kv2017.gada 26.-27.maijam Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra (turpmāk – VTUA) būs aktīva pasākuma “Traktordiena 2017 – viedā lauksaimniecība praksē” dalībniece. Pasākums notiks turpat, kur iepriekšējā gadā – Tērvetes novadā, AS Agrofirma Tērvete laukā “Anškini”, tieši pa vidu starp Kroņauci un Tērveti.

Divu dienu garumā pasākuma apmeklētājiem VTUA piedāvās dažādas iespējas un radošas aktivitātes, kā arī konsultēs un sniegs pakalpojumus saistītus ar traktortehnikas uzraudzības un lauksaimniecības jomu, tostarp par traktortehnikas reģistrāciju un jaudas un dīzeļmotoru izplūdes gāzu dūmainības mērījumiem.

Tāpat apmeklētājiem būs iespēja iegūt informāciju un pieteikties augu aizsardzības līdzekļu iekārtu (smidzinātāju) pārbaudēm, kārtot eksāmenus traktortehnikas „A” kategorijas vadītāja apliecības iegūšanai, apmainīt traktortehnikas vadītāja apliecību (vecā parauga vai arī tās, kurām ir beidzies derīguma termiņš – 10 gadi, kopš izdošanas dienas), kā arī gūt citu ar VTUA saistītu informāciju.

Bērniem un jauniešiem (līdz 16 gadu vecumam) tiks piedāvāta iespēja pārbaudīt savas prasmes traktortehnikas vadīšanā, zināšanas Ceļu satiksmes noteikumos, darba drošībā strādājot ar traktortehniku un iegūt “Jaunā traktorista apliecību”. VTUA atgādina apliecība ir informatīva un izglītojoša rakstura. Zāles pļāvēju drīkst vadīt TIKAI vecāku uzraudzībā.

Savukārt muzeju krājuma glabātāji pasākuma viesus iepazīstinās ar Latvijas Lauksaimniecības muzeja un K.Ulmaņa piemiņas muzeja „Pikšas” aktualitātēm un ekspozīciju. Pasākuma laikā jebkurš interesents varēs izzināt pašizgatavotu traktoru un citus ar Latvijas lauksaimniecību saistītus muzeja krājumus.

Pasākums “Traktordiena” ir traktoru sacensības, semināri, demonstrējumi, tehnikas un pakalpojumu piedāvājumi, izklaides, loterijas, pārsteigumi gan bērniem, gan pieaugušajiem. Pirms traktoru sacensībām VTUA veiks motora jūgvārpstas jaudas mērīšanas (faktisko jaudu jūgvārpstai, kā arī motoram) un tehnisko datu pārbaudes (tehniskajā pasē norādītā motora jauda), kuru rezultāti noteiks traktoru sacensību sadali piecās jaudas grupas, piekabju vilkšanā pret kalnu.

Šogad 26. maijā Tērvetē norisināsies arī gada vērienīgākais vides un veselīgas atpūtas pasākums visai ģimenei – Zaļās jostas vides festivāls “Tīrai Latvijai!”. Tā laikā, paralēli čaklāko makulatūras un izlietoto bateriju vācēju godināšanai, ikvienam apmeklētājam būs iespēja apmeklēt virkni bezmaksas radošo darbnīcu un meistarklašu. Pasākumā vienuviet ar plašu vides izglītības un atpūtas programmu dažādām vecuma grupām piedalīsies vairāk nekā 40 vides organizācijas, uzņēmumi un institūcijas. Vienlaikus ar radošajām darbnīcām, konkursiem un citām aktivitātēm, apmeklētājus no plkst.12.00 ar muzikāliem priekšnesumiem priecēs Lauris Reiniks, Elza Rozentāle un citi mūziķi.

Lai varētu apmainīt vadītāja apliecību vai kārtot eksāmenu traktortehnikas vadītāja tiesību iegūšanai, pretendentam:

  • jāuzrāda personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte);
  • jāiesniedz viena foto kartīte dokumentiem (3×4 cm);
  • jābūt veiktai, t.i., derīgai transportlīdzekļu vadītāja veselības pārbaudei (ar atzīmi pašgājējmašīnas);
  • jābūt nomaksātiem naudas sodiem, kas saistīti ar ceļu satiksmi (ja tādi ir uzlikti);
  • jāuzrāda pirmās palīdzības mācību kursu beigšanas apliecību vai vidējās vai augstākās medicīniskās izglītības ieguvi apliecinošu dokumentu, vai izziņu par mācīšanos medicīnas izglītības iestādē, ja persona iepriekš nav ieguvusi tiesības vadīt mehāniskos transportlīdzekļus (pie apliecības apmaiņas nav jāuzrāda).

Lai pretendents iegūtu “A” traktortehnikas vadītāja tiesības, sekmīgi jānokārto:

  • teorētiskais eksāmens par ceļu satiksmes noteikumiem un ceļu satiksmes drošības jautājumiem;
  • teorētiskais eksāmens par traktortehnikas ekspluatācijas drošības jautājumiem (ar eksāmena jautājumiem var iepazīties –
  • http://www.vtua.gov.lv/files/doc/Eksamena_jautajumi_traktortehnikas_A_kat_ekspluatacijas_drosiba.pdf;
  • praktiskās vadīšanas eksāmens (traktors savienojumā ar piekabi).

Pasākuma mērķis ir veicināt Latvijas lauksaimniecības un lauku attīstību, apvienojot izglītību, ražošanu un praktiskos demonstrējumus lauksaimniecībā, organizēt pieredzes apmaiņu starp lauksaimniecības nozares speciālistiem, tehnikas, tehnoloģiju, pakalpojumu un preču piedāvātājiem, uzņēmējiem, lauksaimniecības izglītības iestādēm, valsts un nevalstiskā sektora dalībniekiem un interesentiem.

 

Papildu informācija:
www.vtua.gov.lv/
www.traktordiena.lv

 

Avots: Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra

Comments are closed.