Zaļās rīcības nedēļā aicina padomāt par pārtiku, ko ēdam, un tās ietekmi uz citiem

bilde3. oktobrī biedrība “Ekodizaina kompetences centrs” sadarbībā ar Zviedrijas Dabas aizsardzības biedrību uzsāk starptautisko Zaļās rīcības nedēļu. Šogad tai pievienojas 43 dažādas organizācijas no 31 valsts. Latvijā Zaļās rīcības nedēļā iedzīvotājus aicinās vērst uzmanību pārtikas audzēšanas ietekmei uz vidi un cilvēkiem, kā arī atspēkos sabiedrībā populārus mītus par bioloģisko pārtiku.

 

Kampaņas veidotāji aicina zemniekus piedalīties Zaļās rīcības nedēļā un līdz 10. oktobrim nosūtīt uz [email protected] savu stāstu, kādēļ viņi izvēlējušies saimniekot bioloģiski – vai to ir ietekmējis pircēju pieprasījums, rūpes par vidi, vēlme pasargāt savu veselību, cits iemels? Stāstus izvērtēs vides un bioloģiskās lauksaimniecības eksperti, un labākie stāstu autori tiks godalgoti.

Zaļās rīcības nedēļā un arī vēlāk līdz 14. oktobrim katru dienu sociālajā tīklā www.twitter.com/zinosa_izvele un www.facebook.com/zinosa.izvele tiks publicēti sabiedrībā populāru mītu atmaskojumi, kā arī zemnieku stāsti par labu saimniekošanai bioloģiski.

Biedrības „Ekodizaina kompetences centrs” vadītāja, vides eksperte Jana Simanovska skaidro, kādēļ izvēlēties bioloģisko pārtiku:

“Mums ir jāmaina sava attieksme pret pārtiku, apzinoties, ka mūsu izvēle ietekmē ne vien mūsu maku un veselību, bet arī citus cilvēkus – zemniekus, lauku iedzīvotājus un apkārtējo vidi. Aprēķini rāda, ka pāris paaudžu laukā pasaulē var  izzust pat trešdaļa mums zināmo sugu. Bioloģiskā lauksamniecība ir ne tikai saudzīga videi un saglabā dabai nozīmīgo sugu daudzveidību, bet arī cilvēkam tā piedāvā labākus darba apstākļus, piemēram, novēršot saindēšanos ar pesticīdiem darba vietā. Vairums mazo zemnieku saimnieko atbilstoši bioloģiskās lauksaimniecības prasībām. Izvēloties bioloģisko pārtiku, mēs ļaujam viņiem nopelnīt iztikai, tai pašā laikā rūpējotie par tīrāku vidi.”

Plašāka informācija par kampaņu un konkursa nolikums pieejams vietnē www.ekomarkejums.lv.

Vairāk par starptautiskās Zaļās rīcības nedēļu var uzzināt kampaņas vietnē http://greenactionweek.org/.

Kampaņu “Atpazīsti eko” atbalsta Ziemeļu Ministru padomes grantu programma. Par kampaņas saturu atbild projekta vadītāji, un tas ne vienmēr atspoguļo Ziemeļu Ministru padomes oficiālo viedokli vai politiskās nostādnes.

 

 

Avots: Biedrība “Ekodizaina kompetences centrs”

Comments are closed.