Zaļo ideju konkurss jauniešiem “Mana zaļā ideja Latvijas divsimtgades pirmajam gadam!”

green expo konkurss ievadsStarptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība “BT 1” sadarbībā ar interneta portālu “Mammām un tētiem”, Radio “Naba”, biedrību “Zero Waste Latvija”, apvienību “Pilsēta cilvēkiem” rīko konkursu, lai atrastu tās zaļās idejas, kuras var ieviest konkrētos novados vai pilsētu apkaimēs, veicinot zaļo jeb pārmaiņu ekonomiku Latvijā.

Kāda nākotne būs pārmaiņu ekonomikai, jeb – kas veicinās zaļās ekonomikas attīstību Latvijā? kā attīstīt zaļo ekonomiku Latvijā un veicināt zaļo risinājumu ieviešanu praktiskajā uzņēmējdarbībā, kā efektīvi izglītot un informēt Latvijas sabiedrību un veidot Latvijas kā “zaļas” valsts tēlu pasaulē?

DAŽAS IDEJAS labo piemēru attīstīšanai visos novados un pilsētās Latvijā, piemēram:

  • zaļās izglītības skola;
  • novada dabas biedrība;
  • vietējo materiālu pielietošanas projekti būvniecībai, mēbeļu izgatavošanai, trauku un apģērbu izveidei;
  • BIO dobes iekopšana;
  • utml. idejas zaļās ekonomikas jomu izaugsmei Latvijā.

Konkursa uzdevums: Ar teksta, grafisko attēlu, skaitļu un konkrētu vajadzību/sasniedzamo mērķu uzskaitījumu, ļoti kodolīgā formā pierādīt žūrijai, ka iesniegtā projekta ideja ir vērta, lai to prezentētu plašākai publikai 2019.gada GREEN EXPO RIGA izstādē/festivālā.

Konkursa dalībnieki: skolēni no 8.līdz 12.klasei, studenti, jaunieši līdz 25 gadiem; konkursa darbu var izstrādāt gan grupā, gan individuāli.

PIECAS LABĀKĀS IDEJAS balvās saņems: Iespēju prezentēt savu priekšlikumu 30m2 plašā bezmaksas stendā, nākošā gada festivālā #greenexporiga2019 un 300 EUR idejas noformēšanai, ieskaitot tīmekļa vietnes izveidi jaunam projekta aprakstam.

Iesniegtos darbus vērtēs portāla MammāmunTētiem.lv, Latvijas Universitātes radio NABA, biedrības Zero Waste Latvija, apvienības Pilsēta cilvēkiem un Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrības BT1 pārstāvji. Veicināšanas balvas sola arī: ISTABAI Draugiem Group, Jaunmoku Pils, izdevniecība Zvaigzne ABC un Elektrum Energoefektivitātes centrs Jūrmalā.

 

Konkusa nolikums ir foruma jaunumu sadaļā: www.bt1.lv/greenexporiga/read.php?subid=8437

Visa informācija par iesniedzamo IDEJU ir jāapkopo TIKAI uz vienas lapas A4 izmērā, kas elektroniski saglabāta failā JPG formātā un jāiesūta konkursa rīkotāju e-pastā: [email protected]

Darbu iesniegšanas termiņš ir 15.NOVEMBRIS.

Sekojiet līdzi rezultātiem: www.instagram.com/p/Bpt53NCBOuY/

 

 

Avots: Green Expo Riga 2018

Comments are closed.