Jau piekto reizi tiek izsludināts jauno lauksaimnieku konkurss „Senču aicinājums”

karteLai veicinātu Latvijas lauksaimniecību un lauku attīstību, jau piekto gadu Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete kopā ar Zemnieku saeimu un žurnālu „AgroTops” izsludina konkursu jaunajiem lauksaimniekiem „Senču aicinājums”. 

Konkursa mērķis ir godināt Latvijas jaunos lauksaimniekus un lauksaimnieces. Galvenā balva tiks piešķirta jaunietim, kurš dzīvo laukos un ir veiksmīgs lauksaimnieks, veicina lauku dzīves vides saglabāšanu un attīstību, kā arī aktīvi iesaistās sociālā dzīvē.

Pieteikšanās konkursam ilgs no š.g. 2.jūnija līdz 4.jūlijam (ieskaitot). Pieteikumi un konkursa nolikums ir atrodami www.zemniekusaeima.lv vai rakstot uz e-pastu: [email protected] ar norādi „Jauno lauksaimnieku konkursam”.

Apbalvošanas ceremonija kā katru gadu notiks Zemnieku saeimas organizētāja Lauksaimnieku Jaungada ballē, 2015. gada janvārī. Konkursa uzvarētāji balvā saņem pilnībā apmaksātu braucienu ar piedalīšanos divām personām vienā no vadošajām Eiropas lauksaimniecības izstādēm, gadatirgiem vai pasākumiem, kā arī tēlnieka Paula Jaunzema darināto balvu. Visi konkursa finālisti saņem veicināšanas balvu – dalību Jauno līderu personīgās un profesionālās izaugsmes apmācībās.

Konkursa žūrijas sastāvs:

  • Sandra Kalniete, Eiropas Parlamenta deputāte;
  • Maira Dzelzkalēja, Zemnieku saeimas valdes priekšsēdētāja vietniece;
  • Anita Pirktiņa, žurnāla „AgroTops” galvenā redaktore;
  • Irina Pilvere, Latvijas Lauksaimniecības universitātes rektore;
  • Anna Vītola – Helviga, Lauku atbalsta dienesta direktore;
  • Jēkabs Krieviņš, Hipotēku bankas valdes priekšsēdētāja vietnieks;
  • Evija Gunika, Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas izpilddirektore;
  • Mārtiņš Cimermanis, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra valdes priekšsēdētājs;
  • Raitis Ungurs, Jauno zemnieku kluba valdes priekšsēdētājs.

Konkurss pirmo reizi tika organizēts 2010. gadā, un gadu gaitā par konkursa uzvarētājiem kļuva Inga un Zigmunds Kalniņi no Aizputes novada, Valdis Zujs no Rēzeknes novada, Jānis Vaivars no Skrīveru novada un Aija Šneidere un Jānis Miķelsons no Limbažu novada.

Papildus informāciju var saņemt Zemnieku saeimas birojā Rīgā, Republikas laukumā 2, 916. kabinetā vai zvanot pa tālruni 67027044.

KONKURSA NOLIKUMS
KONKURSA PIETEIKUMS

 

Informāciju sagatavoja:
ZSA sabiedrisko attiecību speciāliste Līva Liepniece
[email protected]
+371 29237221
www.zemniekusaeima.lv

Comments are closed.